OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3708
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

mi się akurat Yellowstone podoba póki co, ale Deadwood też turbo props, oglądałem z rok temu i bardzo miło wspominam. jeszcze z podobnych klimatów Justified mogę polecić, chociaz to ogladalem w chuj dawno temu
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

Yellowstone to jeden z ciekawszych seriali ostatnich lat, piękne krajobrazy, świetne aktorstwo, rewela.
@Prez Jakiś czas temu leciał poboczny "Justified" miasto grzechu.

Co do westernowych takich nowszych to fajny 1883 i w sumie Hell on Wheels: Witaj w piekle i ewentualnie Godless oraz 1923.

No i zapomniałem o mistrzu: Westworld
Awatar użytkownika
2do5
Posty: 2368
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:08
Lokalizacja: gta ulicy

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: 2do5 »

Maniac - trochę Black Mirror wannabe. Fabularnie średniawka, są po prostu dobre momenty i to tyle. Jonah Hill w roli smutasa i Justin Theroux w roli doktorka-pojeba props. Ta azjatka też niezła. Emma Stone wkurwiająca
lygrys pisze: Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ConeyIsland »

Oglądał ktoś BODIES? Sprawdziłem e01 i kurczę niby kryminał więc mnie ciągnie ale dzieje się akcja w kilku miejscach na osi czasu co nieco mnie odrzuca
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
dicegame
Posty: 165
Rejestracja: 05 lip 2019, 15:28

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: dicegame »

Jestem na siódmym odcinku, niby spoko na początku ale im dalej w las tym większy niesmak i nieścisłości.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5700
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: TdW »

Polecicie jakiś fajny serial, a najlepiej miniserial? Może być coś na Netflix, ale też Apple albo Amazon. Ostatnio obejrzany Czarny Ptak i ciężko mi znaleźć coś podobnego
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

@TdW Przede wszystkim w takim klimacie:

"Długa noc" https://www.imdb.com/title/tt2401256/
oraz
""Time" https://www.imdb.com/title/tt13138834/
Mare z Easttown https://www.imdb.com/title/tt10155688/

Nie wiem na jakich są platformach płatnych bo leje na takie i z reguły gówno tam jest albo z opóźnieniem, wszystko bezpośrednio online na
stronkach z filmami.

Długie:
"Burmistrz Kingstown " https://www.imdb.com/title/tt11712058/
"Gliniarze z Southland" https://www.imdb.com/title/tt1299368/ ten serial ogląda się jednym tchem.

Co do mini seriali to warto zobaczyć przykładowo "Godless" "Normalni ludzie", "Niebieskooki samurai" , "Czarnobyl" , "Watchman", "Ślepnąc od świateł", "Kompania braci" "1883" "Gambit krółowej" "Pacifik", "Generation kill - Czas wojny" Nawiedzony dom na wzgórzu" , "The Offer" , "Niewiarygodne" "Dexter: New Blood", "Sprzątaczka" oraz "Będzie bolało" https://www.imdb.com/title/tt8681148/ nie ta tematyka, ale cudo.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ConeyIsland »

Kurczę, z tych trzech tylko Time'a nie widziałem i powiem Ci że te dwie pozycje są ok, jak najbardziej ale bynajmniej nic "ponad", imo oczywiście. Jak ktoś ma czas to tak, warto obejrzeć ale nie zostają ani Długa noc ani Mare na dłużej w pamięci, tak sądzę.
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
2do5
Posty: 2368
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:08
Lokalizacja: gta ulicy

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: 2do5 »

Blue Eye Samurai - bardzo fajne, aż do momentu
Spoiler
gdy główna bohaterka zaczyna rozpierdalać 10 100 na 1 jak jakiś terminator, ja rozumiem koncepcje, ale można było pokusić się chociaż o jakiś mały promil realizmu w walkach (od 5-6 odcinka)
ale ogólnie bawiłem się dobrze i polecam fanom Samuraja Jacka
lygrys pisze: Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4813
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: badi »

ja po 6 odcinkach stwierdziłem, że pierdole to yellowstone. za dużo akcji na sekundę filmu
Awatar użytkownika
juwen
Posty: 680
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: juwen »

ogląda ktoś nowy sezon True Detective?
Spoiler
po trzech epach niestety antyklimatyczne gówno, wątek tej Navarro fatalnie się rozmywa i fabuła też wydaje się nieco przekombinowana. trzeci odcinek to już w ogóle w 3/4 nadaje się do kosza, ciągnie się jak flaki z olejem
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024, 10:16 przez juwen, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4647
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: szpilman »

post dotyczący detektywa 4 sezon, skończyłem na 3 odcinku:
Spoiler
ciężko się ogląda tego nowego detektywa, nie podoba mi się ten wątek paranormalny, a raczej to w jaki sposób jest podany, jakieś złe moce, gadający demonicznym głosem półżywy pacjent, typek zjawa łażący boso podczas zamieci, brakuje jeszcze gadających reniferów i jakiejś randomowej pojawiającej się na korytarzu dziewczynki przykładającej sobie palec do ust w geście milczenia, no nie kupuje tego, a jak się okaże, że zabójcą jest jakiś zmutowany yeti to się zawiodę kompletnie XD no i postacie są takie anemiczne, nawet Jodie nie ratuje tej obsady
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1148
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

Oglądam sobie po odcinku tygodniowo bez oczekiwań :dunno: i zobaczymy co się stanie, ciężki los fana serii po 1 sezonie :lol:
Nie jest to też jakies niestrawne żeby porzucić w trakcie, tak samo było z S02 i S03
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

@ConeyIsland Pytanie było o "podobne" i te co podałem to chyba najbardziej w sumie zbliżone, nie przypominam sobie takiego miniserialu oraz klimatu, który byłby w miarę imo ten czarny ptak to taka średnica do obejrzenia, ogólnie serial poniżej 8 to z reguły chujnia jak nie wiem i szkoda czasu.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ConeyIsland »

s01 było łooo i to wiadome; s02 oglądałem ale nie porwało mnie kompletnie, pamiętam że było momentami poplątanie z popierdoleniem i nie łapałem wszystkich nazwisk od razu w stylu 'to kto jest kurwa synem kogo'; s03 nie sprawdzałem... warto?
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1148
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

TdW pisze: 29 sty 2024, 23:14 Polecicie jakiś fajny serial, a najlepiej miniserial? Może być coś na Netflix, ale też Apple albo Amazon. Ostatnio obejrzany Czarny Ptak i ciężko mi znaleźć coś podobnego
Koledzy wyżej sypią w sumie kryminałami jakie przyjdą akurat do głowy, a jeżeli chodzi o zbliżenie klimatem i akcję w więzieniu to może Ucieczka z Dannemory będzie lepszym tropem? Ewentualnie motyw seryjnych morderców to oczywiście Mindhunter
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3708
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

ConeyIsland pisze: 30 sty 2024, 12:58 s03 nie sprawdzałem... warto?
s3 imo dużo lepszy niż s2, poleciłbym, nawet planuję obejrzeć jeszcze raz niedługo.

co do s4:
Spoiler
nie chce mi się rozpisywać, wkurwia mnie ten paranormalny motyw więc po prostu bez dużych oczekiwań czekam na rozwinięcie fabuły i kolejne odcinki, ale wątpie żeby mnie to porwało
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4647
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: szpilman »

TdW pisze: 29 sty 2024, 23:14 Polecicie jakiś fajny serial, a najlepiej miniserial
Tokyo Vice, Trapped(oglądałem tylko 1 sezon - spoks; islandzki kryminał)
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11742
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: FLoo »

co do TD no jak dla mnie, nie jest to
Spoiler
paranormalny motyw, raczej okąże się coś w stylu, zanieczyszczonej wody, bakterii w lodowcu którą odkryli, pewnie jest to związane z kopalnią i finalnie się okaże że to ludzie z kopalni zabili naukowców, żeby ich nie zamknęli (w sensie kopalni)
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

Ten nowy TD to spore rozczarowanie... cały czas zachodzę w głowę jak to możliwe, że mając na ekranie Jodie Foster i Johna Hawkesa, czuję się jakbym oglądał Malanowskiego i Partnerów... sztuczna gra, sztuczne dialogi, sztuczne sceny, piosenka Billie Eilish zupełnie nie pasuje na theme. Losowe ruchanie z dupy. Cringe'owe followupy na siłę do TD S01, Milczenia owiec, Se7en... Piercingi na wielostopniowym mrozie? Setting spoko (choć był już w Fortitude), rozwiązanie zagadki zapewne
Spoiler
woda zanieczyszczona przez kopalnię względnie mikroorganizmy z odwiertów ze stacji, ale to drugie już było w Fortitude właśnie
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ