XXL Freshman

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

XXL Freshman

Post autor: koniec »

Obrazek

https://www.xxlmag.com/news/2019/06/201 ... man-cover/

W sumie tylko tego Osirisa nie kojarzę ale imo najlepsza od dawna, bardzo fajnie że znalazły się na niej aż 3 panie i żadna z nich nie jest tam na siłę albo dla parytetów, dobry mix pomiędzy stylówami i każdy myślę znajdzie coś dla siebie.
Najbardziej kibicuję Rico oczywiście :oops:
Awatar użytkownika
tsuko
Posty: 809
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:45

Re: 2019 Freshman class

Post autor: tsuko »

Trochę boli brak brata bliźniaka Gunny, ale duży props za Roddy Richa, Cordae i Rico Nasty
Zainteresowania - bezdomność , Premier League, Liga Mistrzów , Freak fighty i Strike King K-1,/walki w K-1 w małych rękawicach/
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: 2019 Freshman class

Post autor: crbn »

Osiris w tamtym roku wydał mały hit, czyli Valentine, i od tamtego czasu było cicho o nim i mało puszczał. Podpisał kontrakt z Def Jam i teraz będzie mocno tostowany, co udowodniła promocja Worth It, gdzie Spotify go wciska na wysokie miejsca playlist, na IG promował go m.in. Ty Dolla. Fajny featuring dał na Mood. Ogólnie to trochę industry plant dla mnie, ale głosik ma nawet spoko.
Obrazek
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: XXL Freshman

Post autor: ricky »

również propsuję Rico Nasty mocno, w ogóle dupeczki mocne jak nigdy wcześniej. tej Tierry nie znałem, ale chyba pokocham. no i jest moja niebieska morda <3 mówcie co chcecie, ja go lubię
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
federalny
Posty: 307
Rejestracja: 03 maja 2019, 20:44

Re: XXL Freshman

Post autor: federalny »

tierra :)
Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1506
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: XXL Freshman

Post autor: luk0as »

na + Tierra Whack, Rico Nasty, YBN Cordae, Gunna, Blueface
na - Lil Mosey
reszta mi obojetna lub nie znam
brakuje: Don Toliver, Lil Keed, Young Nudy, Yung Bans
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: XXL Freshman

Post autor: miku »

Jedna z fajniejszych list od dawna. Comethazine i DaBaby obecnie moi ulubieni newcomerzy.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: XXL Freshman

Post autor: przedszkolanek »

tylko dwóch zupełnie nie kojarzę (w sumie już jednego, dzięki carbon)
co do braków luk0as ma rację, Moseya też bym wyjebał (tak samo jak Blueface'a)
może być fajna edycja, choć Gunna już chyba za duży na takie zabawy, żeby tam wszystkich nie zdominował od strony atencji
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: XXL Freshman

Post autor: gawi »

Sprawdziłem z ciekawości kto tam w ostatnich latach był, od samego początku czyli 2008.
Moje spostrzeżenia:
2008 - jedynie Lupe Fiasco, o reszcie nikt nie pamięta
2009 - Currensy, Kid Cudi, od biedy jeszcze Wale, B.o.B i Blu
2010 - tutaj coraz lepiej, J Cole, Jay Rock, Freddie Gibbs, Big Sean, Wiz Khalifa i od biedy Fashawn
2011 - tutaj już gruba ekipa, mamy niezłych gwiazdorów w tym gronie: Kendrick, Meek Mill, Big Krit, YG, Lil B, Mac Miller, Yelawolf
2012 - spora mieszanina ale jest i mój ulubieniec Future, oprócz niego Danny Brown, French Montana, Macklemore, MGK, Hopsin (3 ostatnich to raczej wstyd dziś słuchać :D)
2013 - Schoolboy, Joey Badass, Absoul, Logic, Action Bronson, Travis Scott, Chief Keef - całkiem spoko raperzyny, szczególnie 2 ostatnich lubię
2014 - Chance, Isaiah, Ty Dolla, Lil Durk, Kevin Gates, Vic Mensa (już prawie zapomniany, i dobrze), reszty nikt nie pamięta
2015 - jedna z najsłabszych edycji: Vince Staples, Goldlink, reszta to pieśń przeszlosci (Fetty Wap :D)
2016 - Uzi, Denzel, Yachty, Kodak, Paak, 21 Savage - jedna z lepszych klas chyba, a no i Dezajner jeszcze hahaha
2017 - Playboi Playboi brr brr, reszta ziew
2018 - moim skromnym zdaniem najgorsza edycja, nawet nie będę wymieniał, no może od biedy Ski Mask, ale jeden mixtape lubiłem tylko że już nie pamiętam ;)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
onizuka
Posty: 714
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: XXL Freshman

Post autor: onizuka »

co do 2016 to był tam legendarny cypher - jedyny w którym wszyscy dalej są ważni i sie trzymają na fali - Denzel, Kodak, 21, Uzi, Yachty

ta edycja to beka ale pewnie dlatego ze ci więksi raperzy odrzucali bo to sie im juz nie kalkuuje
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: XXL Freshman

Post autor: koniec »

jaka beka, czemu mieliby brać większych raperów do klasy freszmenów? Już Gunna jest zdaniem niektórych zbyt popularny na ten projekt. O to w tym chodzi że biorą w miarę mało znanych ludzi przecież
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: XXL Freshman

Post autor: ricky »

jakoś dziwnie się utarło, że powinno się brać głównie tych, którzy mają największy hype, a to jest głupota w chuj przecież, jaki to wtedy ma sens
gawi pisze: 23 cze 2019, 11:24 2018 - moim skromnym zdaniem najgorsza edycja, nawet nie będę wymieniał, no może od biedy Ski Mask, ale jeden mixtape lubiłem tylko że już nie pamiętam ;)
a J.I.D? "DiCaprio 2" to porządna płyta imo
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: XXL Freshman

Post autor: gawi »

raz przesłuchałem, nie miałem ochoty wracać
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: XXL Freshman

Post autor: koniec »

JID to niewypał imo, po pierwszym tejpie mimo, że czuć było że jest trochę klonem kendricka to myślałem, że kiedy odnajdzie swój styl będzie miał szanse na zrobienie czegoś fajnego a wyszedł zblazowany mix kendricka z j.colem
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: XXL Freshman

Post autor: mql »

JID bardzo spoko na The Never Story przecież (DiCaprio 2 już mnie troszkę wynudziło)

fajna lista tegoroczna, Comethazine i Cordae (!) zwłaszcza
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: XXL Freshman

Post autor: bukaj »

ja to się najbardziej jaram, że Tierrę i Rico uwzględnili
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
tsuko
Posty: 809
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:45

Re: XXL Freshman

Post autor: tsuko »

koniec pisze: 23 cze 2019, 13:01 jaka beka, czemu mieliby brać większych raperów do klasy freszmenów? Już Gunna jest zdaniem niektórych zbyt popularny na ten projekt. O to w tym chodzi że biorą w miarę mało znanych ludzi przecież
w tym projekcie już od dawna nie chodzi o to, żeby promować raperów, którzy nie są znani, tylko wrzucają gości, którzy są na fali i byli produktywni w roku porzednim
Zainteresowania - bezdomność , Premier League, Liga Mistrzów , Freak fighty i Strike King K-1,/walki w K-1 w małych rękawicach/
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: XXL Freshman

Post autor: przedszkolanek »

jakby ktoś chciał śledzić na bieżąco, to na kanał XXL wleciały ABC, wywiad i free z dababym i megan
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: XXL Freshman

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 20 lut 2023, 17:29 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: XXL Freshman

Post autor: gawi »

wymieniłem tych, którzy się liczą w dzisiejszej rapgrze (jak mnie to słowo śmieszy)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
ODPOWIEDZ