Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

edenmar
Posty: 1224
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: edenmar »

daveyo pisze: 24 sty 2020, 1:35 Mumble Rap NO. 5 (za wstawki, bit i zwrota Słonia, która jest najjaśniejszym punktem na płycie, a nie jestem jego wielkim zwolennikiem :bowdown:)
krychaj5 pisze: 24 sty 2020, 2:25 Gdyby tak ktoś 4 lata temu napisał że Słoń pozjada Sławów na ich płycie to :crazy:
A tych opinii akurat kompletnie nie rozumiem. Akurat zwrotki Sławów w Mumble No. 5 bardzo spoko i nawinięte na patencie vs jakaś randomowa zwrotka Słonia. Poprawna, ale mogłaby się znaleźć gdziekolwiek. No i jednak ten typ wciąż rzuca takie wersy:
Słoń w Mumble No. 5 pisze:Jedyne co jest stałe to nie puszczaj nas starym
Bo przypomnę twojej matce studniówkowy smak pały
:bag:

Jeśli chodzi o całość, to też wydaje mi się, że brzmi ta płyta lepiej niż poprzednia. Sławy wciąż rzucają swoje charakterystyczne one-linery i z jednej strony to plus, bo poniżej pewnego poziomu nie zejdą (jak się ich porówna np. z takim Kękę, który w pewnym momencie całkowicie stracił coś co definiowało jego styl, to o Sławach tego powiedzieć się nie da). Z drugiej strony - wydaje mi się, że jeśli nie zaryzykują i tego nie porzucą, to na wyższy pułap też już raczej nie wskoczą i pozostaną tymi śmieszkami od błyskotliwych linijek w kawałkach, do których nie ma po co wracać. Dobry rap jednorazowego użytku.

PS. Też najbardziej czekam na Autowywiad 3.0, wiadomo.
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: kon rafal »

Kogo bardziej cenicie? Kiedyś astek wydawał mi się być spoko ziomem, a rado zawsze z boku, zarówno rapowo, jak i życiowo. Teraz Astek jest lekkim bucem, a Radek pozytywna mordeczka, no i tekstowo wpierdala tego pierwszego dupą.


Wielkie 5 dla was

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Bolo »

zgadzam się z panem młodym apollo. To przez to, że rado się wyprowadził nad morze a astek gnije w łodzi. tak było.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Piters »

Mi te linie już nie zapadają tak w pamięć, gdzie na Sztosach to każda się praktycznie wbijała w łeb

Zajebisty bit dał magot w ogóle
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Bryx Fenrir »

Kapitalna płyta! Nie boje się tego powiedzieć, bo chyba tylko z płytą Okiego z tych przesłuchanych przeze mnie może się równać. Po prostu świetny rap, na świetnych bitach, z bardzo dobrymi gościnkami, oprócz Białasa, który niestety zawiódł. Mnóstwo świetnych wersów, panowie naprawdę sie postarali zrobić dobrą płytę, i taką po prostu zrobili, bo to jest naprawdę dobra produkcja, myslę, że Ludzie Sztosy 2 to nie jest, ale już DF jak najbardziej. Propsy, będe wracać.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: MalkoNTENT »

Miło dla odmiany posłuchać fajnych rymów. Ale w sumie przesłuchałem raz i nie mam potrzeby odpalenia kolejny. I chyba jestem wyjątkiem bo większość butów mi się nie podobała, a jeden był nawet ultra chujowy, ale nie wiem który, bo jak pisałem, nie chce mi się słuchać ponownie. Wielkie 5 dla charakternych.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Nedvved »

Niech mnie ktoś poprawi ale czy follow-up do "My nie pijemy na butelki" nie pojawił się już wcześniej w twórczości Sławów? Mam wrażenie, że ta hasztagowo-śmieszkowa formuła już się nieźle wyczerpała, na ludziach sztosach praktycznie każdy wers mnie bawił i się podobał, tu prawie nic nie jest świeże.
repcak
Posty: 81
Rejestracja: 17 gru 2019, 1:56

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: repcak »

Przesłuchane dwa razy. Mimo wcześniejszej niechęci całkiem siadł mi ten album. Czegoś mi tam w nim brakuje i gdzieś automatycznie szuka się tego co było unikalne w "Ludzie sztosy". Do kilku kawałków na pewno będę wracał (Ostatni puzzel, Parasolki, PokolenieX2). Podsumowując, nie zaskoczyli, nie zawiedli - bardzo solidny album w całości. Uczepiłbym się tylko formy wydania - ta "plomba" naklejkowa odbiera trochę estetyki przy otwarciu płytki. U mnie próba jej zdarcia skończyła się źle.
edenmar
Posty: 1224
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: edenmar »

[mention]Nedvved[/mention]
Astek w ATCS pisze:My nie pijemy na butelki, a zresztą chuj z tym
Jedni nie piją żeby trenować, inni trenują żeby móc pić
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Nedvved »

edenmar pisze: 24 sty 2020, 23:27 [mention]Nedvved[/mention]
Astek w ATCS pisze:My nie pijemy na butelki, a zresztą chuj z tym
Jedni nie piją żeby trenować, inni trenują żeby móc pić
Czyli nie tak dawno, dzięki!
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Malloy »

Dlatego też zaprosili na płytę Mesa, w autowywiadzie przecież obaj przyznali, że według nich Mes jest dalej najlepszym raperem w kraju. Ja sobie zapętlam płytę i staram się wyłapywać wszystkie smaczki, których zawsze jest od zajebania. Sajko nadal, czekam na nowe rzeczy, Rado na Żółci jest tak cholernie emocjonalny, że szapo ba :bowdown: Co by nie nagrali, po prostu to kupuję :oops:
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Spiritus »

Bardzo spoko płyta
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: kapper1 »

Ludzie Sztosy >>> Coś Przerywa > Pokolenie x2 > Dandys flow.
Przeciętne to do bólu. Z gościnek tylko Mes dał fajny refren, tyle.
edenmar
Posty: 1224
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: edenmar »

Recenzja Flinta, z którą się w zasadzie zgadzam (entuzjastyczna z minusem, czyli Sławy świetni w swojej formule, ale wtórni): https://www.cgm.pl/recenzje/rzadko-kied ... 8Ih4m1WkDg
Marcin Flint w CGM.pl pisze:A wyjść z roli, nawet kozackiej, wypada. Chciałbym kiedyś komunikacji bardziej wprost i żeby rzeczony humor, nawet najwyższej próby, nie dokonywał na tym polu sabotażu – nie mogę oprzeć się na przykład wrażeniu, że „#Hot16Challenge” miało być bardziej serio niż w końcu jest; żeby było z krwi i kości, nie ironi i przymrużonych oczu, mrugających czasem do „tych, co wiedzą”. Na razie dostałem dwusławową formułę wypolerowaną na jeszcze wyższy połysk. Choć jest badzo dobrze, to zaskoczenia na „X2” skończyły się wraz z lekturą tracklisty.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: przedszkolanek »

bity>>Mes>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>cała reszta
a bity tutaj bynajmniej nie są dobre :/
tak te płyte można podsumować
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3684
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Prez »

pierwsza połowa płyty w porządku, chociaż do Ludzi Sztosów bez podjazdu, druga połowa do wyjebania
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1089
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Drmz »

Pragnę zauważyć, że też się starzejemy. Nie jestem pewien czy faktycznie Sławy lirycznie nie stoją już na tym levelu co na przykładowo ludziach sztosach, czy może u nas poczucie humoru i dobrego smaku w jakiś sposób delikanie wyewulowało. Kumasz, mi na przykład przeglądanie forumka nie sprawia już takiej przyjemności jak w 2014. Niegdyś każde wejście na ślizgawka.eu niosło ze sobą pokłady wysublimowanych panczy, merytorycznych dyskusji i celnych puent. Dzisiaj natomiast odnoszę wrażenie, że wszędzie widzę nieśmieszne prowo. Pozwolę sobie zacytować przy tej okazji klasyk "to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali?"

e: [mention]Luxair[/mention] Mes w tym samym okresie nawinął, że będziesz "jadła wódkę, będziesz piła smalec" więc co Cię jeszcze dziwi. Taki styl chyba. Nowy jakiś
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 8:56 przez Drmz, łącznie zmieniany 1 raz.
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: Luxair »

Ich najlepsza płyta od "Sztosów"

ale

mówi się "napsuć komuś krwi" a nie "krew", Mes jak mogłeś takiego babola w refrenie puścić
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: ebismolarek »

Płyta przecietna ale w sumie nieźle się wkręca Co ludzie powiedzą
theJoshest
Posty: 49
Rejestracja: 16 cze 2019, 15:44

Re: Dwa Sławy - Pokolenie X2 (2020)

Post autor: theJoshest »

Luxair pisze: 29 sty 2020, 8:53 Ich najlepsza płyta od "Sztosów"

ale

mówi się "napsuć komuś krwi" a nie "krew", Mes jak mogłeś takiego babola w refrenie puścić
Przecież słychać, że to celowy zabieg ale czy to spoko? :what:
ODPOWIEDZ