PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Tracz
Zbanowany
Posty: 479
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:23

PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Tracz »

Obrazek

Nie udawajmy że nic się nie dzieje bo na horyzoncie jest największy beef na polskiej scenie od lat, a pikanterii całej sprawie nadaje fakt że jest to poznańska wojna domowa i w całość wmieszane jest tyle wątków, tyle ważnych postaci, że jak już panowie nacisną na przysłowiowe przyciski odpalając bomby atomowe to będzie niezła rozpierducha. Dissów jeszcze nie ma, ale złowrogie manewry pomiędzy zwaśnionymi postaciami są prowadzone na dobre już od około 2 lat a w ostatnim czasie pojawiły się liczne zaczepki w tekstach i apogeum konfliktu jest coraz bliżej.

Uporządkujmy kilka faktów:

- Peja przewijał się w karierze Palucha wielokrotnie. Panowie wzajemnie się propsowali, obaj cisnęli Tedego, były wspólne numery, a po raz ostatni weteran polskiego rapu pojawił się w klipie Palucha w 2016 roku.

- Między 2015 a 2016 rokiem kończy się wieloletnia współpraca Peji i DJ Decksa, co jest niemałą sensacją na polskim rapowym podwórku. Oficjalnie panowie okrężną drogą tłumaczą o co poszło i nadal do końca nie wiadomo, ale widać że Decksa cała sprawa mocno zabolała.
‘’Z racji tego jak długo współpracowaliśmy i szacunku jakim nadal darzę Darka powiem tylko, że nasze drogi rozeszły się w dość niespodziewanych dla mnie okolicznościach. Nie jest to wyłącznie moja decyzja, dlatego nie ukrywam, że jest mi również z tego powodu przykro. Zdaję sobie sprawę, że jest to również cios dla Was jako wieloletnich, oddanych słuchaczy. Niestety nic na siłę, życie pokazało, że nic nie trwa wiecznie, czas na samodzielność a co za tym idzie dalszy rozwój i nowe doświadczenia. Bez względu na to jak potoczą się nasze losy życzę Darkowi jak najlepiej, jednocześnie dystansując się od wszystkiego, co w tak krótkim czasie jak 2015 zdążyło nas podzielić. Czasami trzeba dać czas czasowi jak to się mówi. Na ten moment myślę, iż obaj nie dostrzegamy choćby cienia szansy na dialog i realną współpracę.’’ - mówi Peja.
- W 2017 roku Tede w wywiadzie z Winim zdradza, że zakolegował się z jednym ze swoich dawnych oponentów, ale dla dobra sprawy nie może jeszcze zdradzać o kogo chodzi.

- W 2k17 W numerze Palucha ‘’Kontrola Jakości’’ Szpaku zaczepia Young Multiego. Później w wywiadzie z Yurkoskym kompromituje się zapraszając Multiego na piwko, a potem wszystko odwołuje obstając przy tym że jest przeciwnikiem Multiego.

- W 2018 roku panuje już oficjalna zgoda na linii Paluch – Tede.

- Peja bierze udział w programie AGENT co spotyka się z drwinami ze strony Tedego a także Kaczora (który w poście na FB pyta u kogo oglądamy Agenta oznaczając Decksa, Taeka, Soinę, Palucha, Słonia, Shellera i Gurala). Sheller odwołuje gościnkę Peji na swoim albumie tłumacząc to ‘’zmianą koncepcji’’

- Young Multi w wywiadzie z Rawiczem dla CGM apeluje do weteranów sceny: OTWÓRZCIE GŁOWY. Postawę tę głośno skrytykował m.in. Włodi.

- Paluch na jednym z koncertów w słynnej wypowiedzi nazywa Multiego parówą i kondonem

- W tym samym roku Young Multi i Peja wypuszczają numer ‘’Podziały’’ w którym odbijają piłeczkę do Szpaka i Palucha, a Peja po raz pierwszy konkretnie nawiązuje do Palucha ‘’Przecież ponoć najważniejsze jest to co nawijasz’’. Paluch twierdzi, że w numerze „Podziały” z Peją, Multi atakuje jego ekipę. ''Do kogo rapuje w kawałku z pewnym weteranem? Rozkmiń grę zanim coś napiszesz. Ten małolat to zwykły bananowy kasztan i sam się prosi o pociski'' – uważa autor „Czerwonego Dywanu”.

- W okolicach premiery ,,Czerwonego Dywanu’’ Peja zarzuca Paluchowi i BOR że plamią kulturę wydając Szpaka. ''Wcześniej nie lubił rapu – mało tego – był hejterem rapu (…) zastanów się, kto plami tę kulturę'' – napisał Peja w odpowiedzi do jednego ze słuchaczy. ''My plamimy kulturę? Tyle miłości z każdej strony'' – odpowiedział mu natychmiast na Instastory Paluch. Na Instagramach trwa lekka napinka, Peja niemal codziennie podgryza Palucha na swoim Instastory, dochodzi do spotkania Palucha z Peją. Screen rozmowy Palucha ze słuchaczem załączył na swoim Instastory Rychu, dopisując: ''Paluch, wieczorkiem ci napiszę gdzie i o której jutro, bo jeszcze nie wiem''.

- Paluch spotkanie komentuje tak:
''Rychu pospinał się do mnie w kilku miejscach dość mocno. Nagrywa z Young Multim, którego hejtowaliśmy już rok temu i byliśmy pierwszymi, którzy w ogóle podjęli temat, bo reszta się boi, bo są zesrani, że stracą na tym. My nie kalkulujemy. Dostał pocisk od Szpaka w zeszłym roku w “Kontroli jakości”. Ja się w ogóle nie udzielałem. Dobra, Szpaku chciał go pocisnąć, to go pocisnął, proste. Rok ciszy, nagle wychodzi numer, w którym razem z Peją wymierzają w moją stronę wersy. Jest to mega słabe. Jak ktoś mi pluje w ryj, to nie będę udawał, że pada deszcz. Śmieszy mnie, że niektórzy raperzy, którzy są nieźli nagrywają z Multim i mówią, że on jest wartościowym raperem. Przyznajcie się, ze robicie to tylko dlatego, że ma kanał, gdzie ma dużo dzieciaków, którzy mogą dać wam ewentualny zarobek. Powiedźcie o tym, a nie palicie jana'' – ocenia raper. ''Spotkaliśmy się z Rychem. Do niczego to nie doprowadziło tak naprawdę. Usłyszał ode mnie, co myślę na temat tego wszystkiego. Co z tego wyniknie? Nie wiem, zobaczymy jak wyjdzie jego płyta.''

Na płycie żadne konkrety jednak nie padają i sprawa wydaje się załagodzona – Peja przestaje dogryzać Paluchowi w social mediach. Ten ma do niego pretensje o nagrywki z Multim.

- Peja w wywiadzie dla Red Bulla:
‘’Teraz chłopaki skupiają się bardzo wokół Darka i tylko Darka. Kiedy byłem w dobrych relacjach z Decksem, to też specjalnie nie byłem blisko z chłopakami, ale teraz to chyba jakiś ostracyzm zapanował. (śmiech) Żeby nie było – ja tutaj nie mam do nikogo absolutnie żadnych pretensji. Nie mam też jednak pojęcia, czy oni wszyscy musieli się określić, kogo wybierają w tym naszym sporze, co zakrawałoby na absurd, bo to sprawa moja i Decksa. Nie wiem, nie rozkminiam tego jakoś szczególnie. Pytasz, więc ci szczerze odpowiadam. Nie ulega jednak wątpliwości, że Darek od czasu, jak się ze mną pokłócił, ma taką lokalną i chyba lojalną raperską grupę wsparcia. (śmiech)’’

- Do powyższego wywiadu odnosi się Uszol:
''Darek przede wszystkim jest otoczony przyjaciółmi i szczerymi kumplami, oraz dobrymi znajomymi, których ten zakompleksiony, farmazoniarski wychechłaniec już lata temu potracił! – uważa dawny frontman bojówki chuliganów Kolejorza. – Ten z kolei (Peja) otoczony raczej jest tylko jakimiś poklepywaczami i interesownymi dupowłazami! Dawać mi tu zaraz dziennikarzynę z prawdziwego zdarzenia i obnażmy wreszcie tę szopkę. Zresztą i tak mam z Rysiem „wychowawczą” rozmówkę zawieszoną w próżni.''
- W 2019 roku istniała możliwość, że Paluch dogra się na numer Tedego Się Nię Orraj na płytę Karmagedon, ale ostatecznie uznaje że to jeszcze nie ten moment. Tede jest przekonany że do wspólnego numeru dojdzie prędzej czy później i wręcz pała się dobrymi relacjami z dumą Piątkowa.

- Pod koniec 2019 roku Paluch po raz pierwszy atakuje Peję w numerze, a mowa o ‘’Odbijam’’ ze Szpakiem.
''jesli pierd*** mi nastrój to odbijam
nie chce mi się palić jana ze cie lubię
dobrze wiem ze swoich ziomów mierzysz w plikach
tak zwyczajnie wypier*** reszta super
jesli pierd*** mi nastrój to odbijam
nie chce mi się palić jana ze cie lubię
dobrze wiem ze swoich ziomów mierzysz w plikach
tak zwyczajnie wypier*** reszta super''

''Odbijam od łaków, którzy na siłę próbują być modni
Widzę, że w tej szkole nowi, zapraszam do nas na korki
Sztuczni tak bardzo, że boli ich dupa, gdy możesz zarobić
Jak jesteś wieśniakiem to tego nie skumasz
Nie pomogą na feat'cie Youngi’’


- W marcu Peja wypuszcza nową EPkę 2050, wymierza linie w Palucha w na oko połowie numerów:
''Biedny milioner karmi farmazonem i toczy swój jad i sapie w pizdu
Ja żyję w prawdzie, bo mam piękną żonę frustrację zostawiam dla takich on
Nadchodzi sztorm, prawdziwy gniew, chcesz o mnie mówić?
Mów Król Lew''
‘’Podobno w tym mieście starczy miejsca dla dwóch króli
Zawiń pelikany co łykają Twój populizm!
Nie jesteś Kool G Rapem żebym musiał mordę stulić
Przestań sapać, bo potem będziesz kurwa ogon kulić!’’
‘’ty słuchacza szanuj, niby czego ty nauczasz
jak zarobić bańkę grywając na ich uczuciach
tylko dla szmalu kuca każdy osiedlowy pozer
wyciskają jak cytrynę tę możliwość na zarobek’’
''Dziś ważę słowa w rozmowie. Nie jak ta faja co zechce przerwać ci tą wypowiedź. Nie wie czym jest szacunek, nie wie czym jest kultura, jebany burak po wszystkim wracał wkurwiony do biura''


- W marcu 2020 Kaczor w insta story atakuje Peję zarzucając mu hipokryzję i lewe zagrywki.

**************************************************************************************************************************************************************************************

Najgoręcej na linii Paluch – Peja jest od 2018 roku. Na ten moment Paluch jeśli już wypowiadał się o Peji, to pomijając opis ich spotkania i parę zarzutów mówił że darzy szacunkiem Peję a na pytanie o ich relacje odpowiedział, że ich po prostu nie ma, nie rozmawiają. Inaczej wygląda to na koncertach, gdzie nawet w mojej obecności Paluch pocisnął ze sceny Multiego i Peję. Póki co Paluch udaje że pada deszcz podczas gdy Peja na niego pluje i zapewne gdyby Peja nie był tak ciężki człowiekiem i potrafił odpuścić, to by te pociski puścił płazem bo beef jest mu nie na rękę, ale lada moment zostanie przekroczona pewna granica, kiedy to nie będzie po prostu innego wyboru i trzeba będzie podjąć rękawicę. A to może wywołać nie lada konsekwencje.

Spójrzmy na liczbę ekscytujących wątków w tej potyczce:

- Koniec wieloletniej przyjaźni i konflikt na linii Decks – Peja
- Koniec relacji i konflikt na linii Peja – Paluch
- Zerwanie relacji z Peją pozostałej raperskiej śmietanki Poznania
- Paluch który kiedyś stał w szeregu z Peją i cisnął Tedego, dziś ma z nim dobre relacje, o czym Tede lubi głośno mówić przy każdej okazji
- Tede i Peja nadal się nie cierpią
- W tle konflikt Multiego ze Szpakiem podczas gdy Szpaku jest padawanem Palucha a Multi padawanem Peji
- W tle zarzuty o plamienie kultury, a także wojna starej szkoły z nową
- W tle walka o wpływy w Poznaniu

Koniec końców wszystkie drogi zaprowadziły Rycha do Palucha i to on chcąc czy nie chcąc będzie musiał aktywnie uczestniczyć w beefie.

STRONY KONFLIKTU:


OBÓZ PALUCHA (DECKSA)
- Paluch, DJ Decks, Shellerini, Kaczor, Słoń, Gural (?), Szpaku, Tede, Uszol

OBÓZ PEJI:
- Peja, Multi

W poście użyte cytaty z Glamrapu, Popkillera i Red Bulla

**************************************************************************************************************************************************************************************
Jeśli coś ważnego pominąłem to proszę o przypomnienie. Z mojej strony powiem tylko tyle, że Peja jest bez szans. Jeśli ktoś twierdzi że nie ma nic do stracenia, to jest w błędzie, bo to jego rywale mają na niego haki a nie na odwrót. On co najwyżej może zwyzywać Palucha od hipokrytów, plamiących kulturę, nieautentycznych, niewiernych, co wszyscy sympatycy jednym uchem wpuszczą a drugim wypuszczą. A jak z ust poważnych i poważanych ludzi padną argumenty jakie padną, to Rychu mocno straci w środowisku. Nie rozumiem po co pcha się pod topór, ale taki już chyba jest.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2020, 23:00 przez Tracz, łącznie zmieniany 1 raz.
#BOR4LIFE
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: przedszkolanek »

przeczytałem pobieżnie i jak dobrze pamiętam, to ta epka nazywała się zupełnie inaczej, Smog to był numer
jest też chyba kilka błędów w cytatach, ale w sumie pewny nie jestem
w ogóle ładny powrót
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: oldschool »

Wołam [mention]SWN[/mention], dlaczego ten ktoś może pisać, skoro niedawno pojawiło się jakieś konto prowokacja, które zostało wywalone, a ban na głównym koncie [mention]bortwick[/mention] podobno został przedłużony?
frontkick

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: frontkick »

Ładnie napisane, szanuję i pozdrawiam, myślę że takim forumingiem użytkownikowi Tracz uda się zrehabilitować w oczach administracji i konfitur takich jak użytkownik oldschool
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: lysy »

Tracz pisze: 30 mar 2020, 22:43 STRONY KONFLIKTU:

OBÓZ PALUCHA (DECKSA)
- Paluch, DJ Decks, Shellerini, Kaczor, Słoń, Gural (?), Szpaku, Tede, Uszol

OBÓZ PEJI:
- Peja, Multi
:lol:
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: mario995 »

Peja kibicuje Ci całym serduszkiem. Jeśli do beefu dojdzie pokaż im kto jest kim w tej grze :)
Kutendo95
Posty: 399
Rejestracja: 18 lip 2019, 0:48

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Kutendo95 »

Coś musi w końcu przebić beef rycha z tedasem
Awatar użytkownika
The Bitch Fucker
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:19

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: The Bitch Fucker »

Zajebista robota z tym szczegółowym opisem sytuacji w pierwszym poście, pozdro.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: mario995 »

Przydałby się tej scenie Czarny kwiecień. Wierzę, że będzie hardcore
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: baqlashan »

oldschool pisze: 30 mar 2020, 23:01 Wołam [mention]SWN[/mention], dlaczego ten ktoś może pisać, skoro niedawno pojawiło się jakieś konto prowokacja, które zostało wywalone, a ban na głównym koncie [mention]bortwick[/mention] podobno został przedłużony?
ale zajebał konfiturą ten post

a co do wątku - nie ma co, young multi zajebisty sojusznik w razie takiego beefu na wyniszczenie (sarkazm ofc)

jeśli faktycznie dojdzie do czegokolwiek to mam nadzieję że Tede coś ponagrywa i zabierze głos
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3631
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Moltisanti »

Propsy za włożoną pracę [mention]Tracz[/mention]. Nie sądziłem że w tej zimnej wojnie było aż tyle wątków, taki rozgrzewany niesztucznie przez parę lat beef to byłoby na prawdę coś i tu mogłoby się skończyć znowu na jakiejś płycie dissów. Niestety szanse że do niego dojdzie są prawie zerowe, Paluch nie ma tu nic do zyskania, może jedynie stracić
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
TesteR
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2019, 23:02

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: TesteR »

Świetny opis sytuacji kolego @[mention]Tracz[/mention], dużo włożonej pracy. Co do tematu, Rysiek nie ma już tego ulicznego sznytu za czasów potyczek z Żuromem czy Tede, nawija zupełnie inaczej, nie mówiąc już o tekstach, wiek robi swoje. Gdyby pocisnął Palucha nawijką z singla z Psów 3, który różni się od jego obecnej muzyki, jest jak za starych ulicznych czasów, to może jeszcze by coś z tego beefu było. Ale zapewne całość starcia zakończy się na pierwszym poście [mention]Tracz[/mention]a i tyle będzie z tego tematu.
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: rubinstein »

bardzo ladne opracowanie, szanuje i czekam na dalszy rozwoj wydarzen na tje nudnej jak pizda scenie. moze obu panom sie poprzekreca od ciaglego siedzenia w domu, zlamia kwarantanne i pojda do studia cos ponagrywac
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1767
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Bunnymen77 »

Ładne opracowanie, ale ostatni akapit bekowy, nikt na chwile obecna nie wie kto ma na kogo jakie ma haki, tylko spekulacje. Podobno Paluch opłaca kibiców Ami... tfu, Lecha, a podobno Peja... I tak bez końca.
Niestety, ale nie chce mi się wierzyć, by doszło do beefu. Obym się mylił.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: KillerCroc »

Super post ale przyczepie się że jest bardzo stronniczy co do jednej ze stron no ale spodziewałem się tego jak wchodziłem w tego linka. Ale nie byłbym tak bardzo przekonany o wyższości BOR tym razem, nie rozumiem za bardzo też gadki o tym że Paluch coś może stracić w beefie, przecież ich fanbase to w tym momencie praktycznie dwa różne światy a jak widać po Traczowym podsumowaniu to Palucha mogłaby poprzeć znaczna część liczących się poznańskich ekip. Jeśli faktycznie Paluch ma jakieś poukrywane haki na Rycha to mógłby z łatwością wyjść z twarzą i do tego wypromować sobie kolejną płytę bo nie wierzę że konflikt nie byłby kierowany promocją czegokolwiek. Z drugiej strony Peja zawsze wydawał mi się osobą która nie pcha się na siłę w takie rzeczy zwłaszcza jeśli wie ile ma do stracenia więc sądzę że ekipa BORowców też ma trochę brudów które mogą wyjść w każdej chwili na światło dzienne a nie chcieliby tego.

Czekam aż ktoś pierwszy otworzy oficjalnie ogień bo chyba tylko o to chodzi w tym momencie, ten który zacznie będzie tym złym a obrońca będzie się musiał bronić. Ewentualnie czekam na diss Poznańskiego księstwa na Rycha, to już byłoby poza kontrolą :bowdown:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2045
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Krynew »

Generalnie to sam bortwick tu wyjaśnił swojego szefa, który cyka się dograć Tedemu, bo kalkuluje czy straci na tym część swoich sztywnych fanów.
Nagrywa z Young Multim, którego hejtowaliśmy już rok temu i byliśmy pierwszymi, którzy w ogóle podjęli temat, bo reszta się boi, bo są zesrani, że stracą na tym. My nie kalkulujemy
No konsekwentnie paluch xD

A co do potencjalnego beefu to imo nikt by na tym nie zyskał, dlatego obaj się tylko podszczypują.
Kocham, pozdrawiam
Sienki
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2019, 18:23

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Sienki »

Paluch to jest dla mnie ewenement i największy populista - przypiernicza się do jakiegoś Young Multiego młodszego o 12 lat że jest bananem, gdzie wychowali się w innych czasach i jakby nie patrzeć Multi doszedł do pieniędzy. Za to bez problemu mu teraz przychodzi sztama z TDFem który w sumie jest w jakimś stopniu bananem (tak wiem Tede że dostałeś tylko mieszkanie w centrum Warszawy).
I o ile Peja może zagrał w jakimś tam programie TVN, to przy okazji potrafił powiedzieć że no ludzie się zmieniają czy coś, o tyle Paluch jednego zjebie za odjebanie czegoś, a z drugą osobą co zrobiła to samo przybije piątkę i nie będzie widział nic w tym złego.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: jajca »

Sienki pisze: 31 mar 2020, 11:34 (tak wiem Tede że dostałeś tylko mieszkanie w centrum Warszawy).
Z tego co wiem, to Jacuś dostał mieszkanie na Kabatach, więc jednak z dala od centrum, a wręcz na końcu Warszawy (aczkolwiek lokalizacja ceniona, bo blisko metra i blisko lasu), tak się czepiam :razz:
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Sienki
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2019, 18:23

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Sienki »

jajca pisze: 31 mar 2020, 12:02 Z tego co wiem, to Jacuś dostał mieszkanie na Kabatach, więc jednak z dala od centrum, a wręcz na końcu Warszawy (aczkolwiek lokalizacja ceniona, bo blisko metra i blisko lasu), tak się czepiam :razz:
Pardon nie znam kompletnie Warszawy, palnąłem tak w sumie bez żadnego poparcia w dowodach gdzie to jego mieszkanie jest, sorki :lol:
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Bolo »

Paluch to zjeb i lamus więc wyjebane w niego,
Wygrzeszam Cię, mordzia.
ODPOWIEDZ