Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Sancho>Vinicius, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 395
Rejestracja: 22 kwie 2019, 2:48

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Damian »

Neuer>Casillas, Buffon
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1148
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: maciek »

Oczywiście że tak, Neuer to najlepszy bramkarz jakiego nasze pokolenie miało i ma przyjemność oglądać, tak jak ktoś powiedział też myślę że po latach będzie bezsprzecznie nazywany GOATem
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

pardon pisze: 06 sty 2021, 12:43 dani alvis lebska kandydatura, choc nie taka latwa do obrony w zestawieniu z cafu/maldinim.
Maldini to jednak LB/CB więc nie biorę pod uwagę. No chyba, że myślimy ogólnie o najlepszym defensorze ale to chyba nie ma sensu.

Dodano po 22 minutach 53 sekundach:
czardi pisze: 06 sty 2021, 11:12 Busquetsa kocham jak brata i to mój top3 ulubionych zawodników w historii, ale przez ograniczoną mobilność i bycie bezsprzecznie top1 na swojej pozycji za krótko, w all-time bym go nie umieścił. Funkcjonował idealnie w systemie z Xavim i Iniestą, ale od kiedy w Barcelonie zaczęły biegać wynalazki, począwszy od Vidali, przez Turany, skończywszy na kurwa Arturach i Pjanicach, to niestety nie załata się wszystkiego.

Co do Alvesa to pełna zgoda, bezsprzecznie.
No ale kto był lepszym DMem od Busiego? Makelele też swoje ograniczenia miał, nie potrafił grać do przodu. Kante? Z jakimś Keanem mi tu nawet nie wyskakiwać.
pardon
Posty: 7961
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: pardon »

eh, no kante u ktorego klubowa gablota stoi pusta? zreszta on pilkarsko nigdy nie otarl sie o geniusz.

z murzynkow do jedenastki wszechczasow moze aspirowac na upartego vieira choc i to brzmi kontrowersyjnie, a kante to chyba poki co pilkarz o polke slabszy, jak nie bardziej. nie wiem czy szukanie na sile miejsca dla klasycznej 6tki ma sens, no chyba, ze jestesmy rzetelni do bolu i serio szukamy 6'/8' w srodku pola a nie rzucamy tam maradonne, zidane'a albo m10, bo brakuje slotow wyzej.

jesli padal tu buskets, to dlaczego nie modric lub kroos? ano dlatego, ze to geniusze swojej generacji i raczej nic ponad to.
Spoiler
scholes > keane
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5229
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: kapec »



Do usunięcia.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2021, 4:36 przez kapec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: serwus »

No ale kto był lepszym DMem od Busiego
Lothar Matthaus to najlepszy DM wszech czasów
SLAFF
Posty: 370
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:25

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: SLAFF »

Trochę się rozpędziliscie z tym Alvesem ponad Cafu. Dani w reprezentacji chuj wielki ugrał, a co ugrał Pan Cafu to chyba każdy wie. Jedynie Lahm może z nim być porównywany jesli chodzi o ostatnie 2 dekady.
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

No ale to co ugrasz z reprezentacją to też kwestia generacji na jaką trafisz.

Tak sobie kminię i najlepsza jedenastka z piłkarzy, których widziałem to:

Neuer- Roberto Carlos, Maldini, Nesta, Alves- Iniesta, Busquets, Modric - Cristiano, Ronaldo, Messi

A jak układamy bez „6” to Kroos za Busiego i może to i mądre by było.

Spore ubolewanie nad brakiem miejsca dla Henry’ego.

I jeśli ktoś mógłby trafić to 11 ever to wydaje mi się, że: Neuer, Carlos, Maldini, Alves, Cristiano, Ronaldo, Messi chociaż wiadomo, że obiektywnie nigdy tego nie stwierdzisz bo ja nie wiem jak w piłkę grał Baresi, Sammer czy inny Van Basten.
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: serwus »

SLAFF pisze: 07 sty 2021, 8:25 Trochę się rozpędziliscie z tym Alvesem ponad Cafu. Dani w reprezentacji chuj wielki ugrał, a co ugrał Pan Cafu to chyba każdy wie. Jedynie Lahm może z nim być porównywany jesli chodzi o ostatnie 2 dekady.
w przypadku cafu te dwa mistrzostwa świata są jednak trochę przeceniane, on w 1994 roku grał bardzo mało, właściwie tylko w finale wystąpił w jakimś znaczącym wymiarze czasowym. ja jestem #teamalves, dani w primie robił na mnie o wiele większe wrażenie swoją wszechstronnością, zresztą nie ma przypadku, że na stare lata zdarzało mu się pykać w środku pola. poza tym miażdży cafu osiągnięciami na arenie klubowej
pardon
Posty: 7961
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: pardon »

serwus pisze: 07 sty 2021, 9:11 ja jestem #teamalves, dani w primie robił na mnie o wiele większe wrażenie swoją wszechstronnością, zresztą nie ma przypadku, że na stare lata zdarzało mu się pykać w środku pola. poza tym miażdży cafu osiągnięciami na arenie klubowej
alvis chyba caly swiat miazdy cyferkami pucharow, ktos przebil te 34 tytuly z topowych lig?
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9753
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: potter »

pardon pisze: 07 sty 2021, 1:39 eh, no kante u ktorego klubowa gablota stoi pusta? zreszta on pilkarsko nigdy nie otarl sie o geniusz.
? Dwa mistrzostwa Anglii, Liga Europy i Puchar Anglii to wyparowało?
pardon
Posty: 7961
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: pardon »

gablota bez lm to nie gablota, taka prawda :oops:
SLAFF
Posty: 370
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:25

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: SLAFF »

Czyli brazyliski Ronaldo odpada, bo nigdy nie wygrał, tak samo jak ten 40-letni egocentryk ze Szwecji.
pardon
Posty: 7961
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: pardon »

jestes crackiem to osiagasz w karierze najcenniejsze klubowe trofeum, prosta sprawa. nie jest to chyba jakas wybitnie pokretna logika patrzac, ze przez ostatnie, powiedzmy 20 lat, trofeum to zdobywali najwieksi, najlepsi i jednoczesnie najbardziej utytulowani zawodnicy, a do historii przechodzisz nie samym talentem, ale tez umiejetnoscia doboru i wynoszenia ekipy w ktorej grasz na najwyzszy mozliwy poziom w zawodowej pilce.

w dodatku caly futbol kreci sie wokol europy wiec odpada ewentualna niedogodnosc jak w minionych czasach dla latynosow albo ludzi z bloku wschodniego.

a ronaldo to przykry ewenement jakich raczej nie bedziemy wiecej doswiadczac, tzn biorac pod uwage skale talentu ronaldo, bo takie kwiatki jak pires, juninho, totti czy ljunberg beda na pewno w kolejnych generacjach.

btw. wraz z nowym stuleciem, fifa zorganizowala plebiscyt na najlepszego gracza XX wieku, oddajac glosy kibicom i specjalnemu jury, wyszly niezle michalki:

Obrazek
Spoiler
ibra to pies
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

Dobra, moje podsumowanie 2020 już sobie lata. Obczajcie sobie jedenastkę roku i mówcie gdzie hejt, gdzie props.

https://youtu.be/cIXVc4KYF84
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: Bakan »

Sklejam sobie 11 dekady, kto obok Ramosa na CB? Mam dwa typy, oba średnie. Nie podaję by nic nie sugerować.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: oyche »

maldini

e; nie doczytalem dekady, jebac
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 11:30 przez oyche, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4811
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: badi »

jak dekady i nie maldini to może beckenbauer :dunno:
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: samir »

albo franco baresi
Spoiler
godin
pardon
Posty: 7961
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Fornalik>Klopp, Iniesta>Zidane, Ale Brama!>Misja Futbol, czyli piłkarskie porównania

Post autor: pardon »

van dijka za gora 2-3 topowe sezony w dekadzie faktycznie srednio wypada rozpatrywac w tej kategorii, kogo drugiego miales na mysli bakan? pique/hummels?

a zabawie sie tez, oto moja:
Spoiler
neuer; marcelo-ramos-hummels-lahm; modric-kroos-iniesta; cr-suarez-m10
troche nudy, na dobra sprawe nie ma nawet o kogo sie klocic poza cb i jednym slotem balansujacym miedzy pomoca a atakiem.
dekada dominatorow, taka prawda.
ODPOWIEDZ