Ekstraklasa

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto spadnie z ligi w sezonie 2023/24?

Cracovia
3
2%
Górnik Zabrze
0
Brak głosów
Jagiellonia Białystok
4
3%
Korona Kielce
11
8%
Lech Poznań
0
Brak głosów
Legia Warszawa
5
4%
ŁKS Łódź
14
10%
Piast Gliwice
1
1%
Pogoń Szczecin
0
Brak głosów
Puszcza Niepołomice
38
27%
Radomiak Radom
5
4%
Raków Częstochowa
2
1%
Ruch Chorzów
12
9%
Stal Mielec
15
11%
Śląsk Wrocław
14
10%
Warta Poznań
3
2%
Widzew Łódź
10
7%
Zagłębie Lubin
2
1%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: Ekstraklasa

Post autor: Cuba L1br3 »

Zaśmiałem mql tak jak przy golu na 2:1 XD
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3093
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: VBSW »

Niby ta, ale ostatnio jeden znany uż. u was na forumku:

"Warta poprosiła policję o zabezpieczenie przejazdu na trasie z Poznania do Grodziska i kontrolę samochodów z poznańskimi rejestracjami, które mogą wybierać się na mecz... Żeby tylko nikt się nie przedostał. To kolejna krzywa akcja "zielonych" po słynnym meczu Warta - ŁKS. A produkowanie gadżetów z barwami Kolejorza to jeszcze jeden skandal."
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

staram się ich nie traktować zbyt poważnie, ostatnio się trochę oderwali od rzeczywistości :dunno:
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Ekstraklasa

Post autor: gogi »

czekam na oświadczenie, że Dareczek ma pełne zaufanie zarządu
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3093
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: VBSW »

Przecież ruszyła Lokomotywa, dwa mecze wygrali, a trzeci to PP to wyjebane :joint:
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

ale kurwa zmiany zapierdolił XD
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

chce się jutro obudzić w Polsce bez dariusza żurawia, wiec ma z 8 godzin BY WYPIERDALAĆ
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Poczekajcie z tydzień, spokojnie
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Ekstraklasa

Post autor: stranger »

@mql daj jakiś realny target trenerski
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

ehhh najbardziej prawdopodobne jest zatrudnienie jakiegoś randoma z Holandii z Heraklesem Almelo albo innym Cambuur w CV

chyba, ze lawina zwolnień pociągnie za sobą i Rząsę, ale za stary jestem, by marzyć
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

@mql Chyba lepiej jak weźmiecie kogoś spoza Polski niż jakbyście mieli otworzyć bęben maszyny losującej i trafić na kogos z kraju, bo niby kto by się nadawał? Praktycznie każde nazwisko już jest przeorane przez kilka klubów.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

Też prawda - po prostu boje się kogo tam Rząsa wynajdzie.

Najsensowniejszą lechową decyzją co do osoby trenera przez ostatnie lata był zdecydowanie Bjelica, ale nie mogę nie wyjść z wrażenia że się trafił jak ślepej kurze ziarno (a przy okazji jego kadencja nie była przecież idylliczna, pod koniec jego przygody w Poznaniu był nie do zniesienia). Nie ukrywam, ze liczyłem też mocno na Nawałkę (ale po prostu nie siadło, bywa) i na Djurdjevicia (ale tu z kolei było zdecydowanie za wcześnie)..

Chujowo, ze się nawet jakiś młody fajny trenejro w niższych ligach nie pokazuje, liczyłem na Pawła Ścieburę (co typ zrobił robotę w maleńkiej Skrze Częstochowa, czapki z głów - swoją droga jego następca, Marek Gołębiewski, tez sobie świetnie radzi), ale coś w tym Jastrzębiu zastygł. Ale z drugiej strony co ja tez pierdolę - szansa na to, ze chłop z niższych lig wytrzyma poznańskie ciśnienie jest niewielka. Fajnie byłoby sobie jakiegoś kolejnego trenera wychować, ale Lech od dawna działa dziwnie na przekór mlodym trenerom, którzy zamiast prowadzić rezerwy dostają tam posade asystenta, jak Karol Bartkowiak :dunno:
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Też myślałem o tym, że mógłby się jakiś młody zdolny trener u was pokazać i pewnie gorzej niż jest teraz by nie było, a taka świeża krew z zupełnie innym myśleniem o piłce mogłaby się przydać, ale wystarczyłyby dwie porażki z rzędu i byłby jebanym wuefistą po gimnazjum, który powinien wypierdalać, bo Lech to nie klub do eksperymentów bla bla i by się chłop spalił. Mi by do was Fornalik pasował, ale Piast go teraz nie odda a samemu Waldkowi w Gliwicach jest dobrze
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

Niestety zmiana trenera to ledwie kropla w morzu potrzeb, które zostało ukryte przez parę miesięcy zeszłego roku za fajną formą paru graczy. Nowy trener i tak będzie musiał współpracować z triem Klimczak x Rutkowski x Rząsa, na co ja np. nie miałbym najmniejszej ochoty.

Kto wie, może zajrzeć do Niemiec? Przykład Pogoni pokazuje, że warto, a Jaca Rutkowski słynie wręcz z uwielbienia dla wszystkiego, co niemieckie - może przy wielkanocnym śniadaniu to omówią z synem.
MalinowyJogurt

Re: Ekstraklasa

Post autor: MalinowyJogurt »

Tylko teraz pytanie, czy taki np Kosta od nas by utrzymał u was stanowisko jakby po kilku kolejkach zajmował ostatnie miejsce w tabeli tak jak to u nas było? Potem wiadomo wyszedł z dołka, zrobił chyba 6 miejsce w tabeli, nie chce mi się teraz sprawdzać, ale raczej na pewno. Otrzymał zaufanie i Prezesa i kibiców bo wszyscy widzieli, że warsztat ma, tylko nie ma kim grać jak połowa składu to jeden wielki szpital i też nie było takiej presji. U nas oprócz trenera muszę pochwalić prezesa Mroczka, on przeszedł największą metamorfozę, mówiąc w skrócie nie zajmuje się już tym na czym się nie zna. Od transferów jest dyrektor sportowy, który KAŻDY transfer konsultuje z trenerem, od ustalania składu jest tylko i wyłącznie trener, od wprowadzania młodzieży są koordynatorzy akademii, którzy blisko współpracują z Kostą, a powiem Tobie, że jeszcze za czasów Michniewicza, Skorży czy Moskala to tutaj był burdel, trenerzy niby mieli zaufanie, ale szły naciski z góry że ma grać ten bo może się go drożej sprzeda, tamten ma nie grać, bo mu się automatycznie przedłuży kontrakt, że puchary to pocałunek śmierci i będąc w pierwszej ósemce możemy promować rezerwowych, no człowieka chuj wtedy strzelał.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Ekstraklasa

Post autor: potter »

Marcin Brosz do Lecha, tak to widzę.
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Ekstraklasa

Post autor: Bartuz »

Brosz uratował nam kilka sezonów, ale bez przesady, często nietrafione zmiany, wprowadzanie młodych dyskusyjne (np. Hajda, po co ściągali Eizenharta z Bełchatowa czy w zeszłym sezonie Kamińskiego z GieKSy?), pozbywanie sie zawodników z charakterem i od nos z regionu (Loska, Wolsztyński). W dodatku brakuje mu stanowczości, za czasów Nawalki w Górniku potrafił wszystko załatwić u prezydentowej (Jeż, Nakoulma), a tu ściągają mu szrot albo zawodników, których nie widzi w drużynie (Bainovic, Baidoo). Moim zdaniem jak na możliwości Górnika dobry trener, ale wyżej ciężko by mu było.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekstraklasa

Post autor: joey »

ja uważam, że kibice Górnika Brosza nie doceniają, ale zgadzam się, że to raczej małoprawdopodobny ruch. on ma zbyt dobrą pozycję w Zabrzu, żeby ją zamienić na gorący stołek w Poznaniu i to nie jest w jego interesie tak ryzykować, zwłaszcza, że o powrót mogłoby być trudno.
MalinowyJogurt pisze: 03 mar 2021, 9:18 Mi by do was Fornalik pasował, ale Piast go teraz nie odda a samemu Waldkowi w Gliwicach jest dobrze
myślę dokładnie tak samo - to chyba jedyna sensowna opcja na polskim rynku, ale problemem Lecha jest to, że nie jest takim łakomym kąskiem dla najlepszych trenerów ESA i przyjść tam z dobrze poukładanej drużyny (myślę tu o Rakowie, Górniku, Piaście i Legii) to zajebiste ryzyko
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ekstraklasa

Post autor: mql »

Tak to niestety wygląda. Do tego dochodzi świeży przykład Nawałki, wskazujący że Lech się nie będzie pierdolił i pozbędzie się nawet sowicie opłacanego szkoleniowca z mocarnym CV :dunno: Tym bardziej nie kumam, dlaczego Żuraw, któremu zapewniono warunki idealne, by pracować relatywnie na spokojnie i bez normalnej presji (brak kibiców robi swoje, chłop mógł na luzie budować sztab według swoich chęci) nie został jeszcze WYPIERDOLONY (zostaje do końca sezonu heh).
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: Ekstraklasa

Post autor: Cuba L1br3 »

Tylko po co zostaje? Mam wrażenie, że tylko po to, żeby go po tym sezonie wypierdolić. To co szkodzi wziąć teraz trenera, który zapoznałby się z drużyną, a większego burdlu niż jest by nie zrobił, bo za mało czasu, żeby spaść. No po co to tak przedłużać no :/
ODPOWIEDZ