Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
101
57%
Split
50
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 176

Awatar użytkownika
checollada
Posty: 706
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Siłownia

Post autor: checollada »

W sumie kilka razy zdarzyło mi się ćwiczyć bez słuchawek na siłowni, za każdym razem było super, ale mimo to zawsze biorę ze sobą telefon i puszczam podcasty podczas ćwiczeń.

Właśnie, czego słuchacie podczas treningu? Muzyka, książki, podcasty?

Wróciłem do żelastwa w tym tygodniu. Po majowym romansie z bieganiem, gdzie udało się zejść z 105kg do 99kg, nadszedł czerwiec, a z nim skok w bok z ziółkiem, a potem ciąg alkoholowo-slodyczowo-fastfoodowy i waga wskoczyła na 105.8 w tamtym tygodniu :D W końcu odwiesili multisporta, zobaczymy co z tego będzie tym razem.
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

checollada pisze: 16 lip 2020, 14:35 Właśnie, czego słuchacie podczas treningu? Muzyka, książki, podcasty?
Ja na tyle się skupiam na treningu, że nie potrafiłbym czegoś słuchać, nawet jak muzyka leci w tle na siłce to jej nie słyszę.
zuperhero
Posty: 1684
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

słuchawki z muzyką są ok,szczególnie jak mam fazkę na zrobienie treningu na szybkości i w skupieniu, bez gadania z ludźmi :P coś bardziej angażującego- mam takie samo zdanie co @Wiewior
bez muzyczki na uszach też spoko, zawsze można cośtam pogadać czy w przerwach poobserwować jak ćwiczą inni
checollada pisze: 16 lip 2020, 14:35 Wróciłem do żelastwa w tym tygodniu. Po majowym romansie z bieganiem, gdzie udało się zejść z 105kg do 99kg, nadszedł czerwiec, a z nim skok w bok z ziółkiem, a potem ciąg alkoholowo-slodyczowo-fastfoodowy i waga wskoczyła na 105.8 w tamtym tygodniu :D W końcu odwiesili multisporta, zobaczymy co z tego będzie tym razem.
105 solidna waga, jaki u ciebie bf?
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Siłownia

Post autor: zemsta1kadluba »

checollada pisze: 16 lip 2020, 14:35 Właśnie, czego słuchacie podczas treningu? Muzyka, książki, podcasty?
lubię mocną muzykę na siłowni, dużo lepiej mi się ćwiczy. Jestem leniwy więc najczęściej puszczam sobie składankę Rob Bailey, ale nie ukrywam że ta nuta poniżej pozwoliła mi w przeszłości bić najlepsze rekordy i się tego nie wstydzę
Spoiler
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 706
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Siłownia

Post autor: checollada »

Wiesz co zuperhero, nie wiem dokładnie, ale jestem ulany mega. Na szczęście przy 193cm to się rozkłada w miarę jeszcze. Normalną wagą dla mnie było ok 90-92kg i byłem skinny fatem, udalo mi się w ulać w rok do prawie 110 kilo.

Ale jestem leniem strasznym, jak akurat nie mam fazy na bycie sportowym świrem to aktywność życiowa zerowa. Potrafię nie wychodzić z domu przez cały tydzień. Krokomierz pokazywał mi średnia 3k kroków dziennie. Teraz se jeżdżę 900 metrów autem na siłownie, żeby potem chodzić w miejscu po bieżni żeby nabić trochę kroków :D Przez samą siłownie średnia wzrosła do 6-7k, cardio robię żeby dobić do 10k chociaż. Staram się jeść 2500-2600 kalorii, za tydzień zobaczę czy waga się ruszyła.
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3561
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Siłownia

Post autor: mancipium »

Temat siłki a nie o bieganiu, ale ktos poleci jakies ciekawe artykuly czy zrodla, ktore traktuja o tym jak zdrowo biegac i na co zwracac uwage?

Nigdy w zyciu duzo nie biegalem maks po 2x w tygodniu 5/6km. Obecnie troche sie zawzialem bo waga do 80kg podbila.Cieszy to, ze mam bardzo duzy progres szybkosciowy. udało mi sie przebiec najszybsze 6km w poniedzialek, a wczoraj zyciowka na pustym zoladku na 5km (23:50).
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

Niedziela przeważnie u mnie jest dniem w którym ćwiczę. Mam swoją siłownię ( przez wiele lat remontowana), ale wiadomo, że to nie to samo co te duże firmy typu fitness coś tam. Często ćwiczę tu i tam. Jak na razie tylko w domu, ale czas się znowu zapisać. Oprócz ćwiczeń trzeba pobiegać, a lubię biegać na bieżni. Ćwiczę boks na resovii, walki tylko amatorskie. Dosyć dobry wynik, ale już wiek i jeden nokaut po prostu mnie odsunął od zawodowstwa. Pozostaje hobby, walki amatorskie no i siłownia oczywiście.
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Siłownia

Post autor: oKulTywowany »

Miśki, ma ktoś sprawdzony system treningowy na dodanie masy w łydkach ? O dietę się nie martwię
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Siłownia

Post autor: Wiewior »

Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

Macie może sztangę olimpijską? Dużo ona więcej przyjmuje ciężarków? Bo niestety u mnie już się nic nie mieści, a spokojnie podnoszę po 20 razy.Więc trzeba zmienić sztangę. Wiem wiem, mogę sobie sprawdzić na necie, ale tam piszę jaka długość jest a nie jaka długość tej części co się zakłada ciężarki. Pytam bo pewnie są takie na siłowniach płatnych, ale ja tam chodzę co innego robić, bo klata to w domu jest robiona z bicepsem włącznie.
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

to zależy od ciężarków jakie masz. jeśli bitumiczne to nie wiele to zmieni.
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Siłownia

Post autor: msh »

@sven22 wiesz co, mam przeróżne ale bitumiczne też i je po prostu dam w odstawkę i na razie dokupię takie co po prostu są mniejsze i na jakiś czas sprawa rozwiązana, do następnego podniesienia poprzeczki:)
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

a co robisz na tej sztandze ze ci miejsca brakuje?
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Siłownia

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Ćwiczy z was ktoś i żre w oknie żywieniowym?
Od początku covidach zbiłem na keto+IF 13kg z czego 12kg tłuszczu i 0.8kg mięśni (sprawdzałem na Dexa). Co ciekawe kości urosły mi o 4%.
Teraz chcę się skupić na siłce, ale dalej bym kontynuował okno, jeśli ten okresowy post powoduje wyrzut HGH to powinno być tylko lepiej.
Z drugiej strony niektóre źródła mówią, że regularnie podawanie białka jest ważne.

Także pytanie, kto ćwiczy z IFem i pochwali się czy tak mu lepiej czy nie?
zuperhero
Posty: 1684
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

ilość procesów które zachodzą w naszym ciele jest tak przeogromna, że nie ma co rozpisywać sobie w formie tabelki z argumetnami-> wyższe gh/miej insuliny/stała podaż aminokwasów/... raczej warto spojrzeć na efekty bez dokładnego analizowania co mogło na nie wpłynąć. Tak jak śledzę sobie 'środowisko' to klasyczny model jest stawiany wyżej od if przy budowie masy ale różnice jest na tyle niewielka, że na poziomie amatorskim najlepiej po prostu wybrać to co jest dla ciebie bardziej wygodne i lepiej ci pasuje, bo ostatecznie to będzie czynnikiem który wpłynie na to która model odżywiania da najlepsze rezultaty
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

nigdyniebralemkoksu pisze: 21 lip 2020, 11:47 Ćwiczy z was ktoś i żre w oknie żywieniowym?
Od początku covidach zbiłem na keto+IF 13kg z czego 12kg tłuszczu i 0.8kg mięśni (sprawdzałem na Dexa). Co ciekawe kości urosły mi o 4%.
Teraz chcę się skupić na siłce, ale dalej bym kontynuował okno, jeśli ten okresowy post powoduje wyrzut HGH to powinno być tylko lepiej.
Z drugiej strony niektóre źródła mówią, że regularnie podawanie białka jest ważne.

Także pytanie, kto ćwiczy z IFem i pochwali się czy tak mu lepiej czy nie?
If to narzędzie jak każde inne. Jeśli służy- stosować, jeśli nie- zmienić narzędzie.
Awatar użytkownika
jayy
Posty: 298
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:00

Re: Siłownia

Post autor: jayy »

to jest mega indywidualna kwestia, jeśli ci to pasuje to próbuj dalej i patrz jakie są efekty, słuchaj swojego ciała.
ogólnie jeśli chodzi o IF ja np. wiem, że nie mogę tego stosować, bo po prostu robi mi się słabo, gdy jestem głodny. nie potrafie przystosować organizmu do takiego żywienia i nie będe już dalej tego próbował, nie osiagne zadnych porządanych efektów. są ludzie którzy od lat stosują IF, osiągają wymarzone sylwetki, a są tacy jak ja, dla których nie ma to większego sensu, organizm się tylko męczy.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Siłownia

Post autor: Wtn »

Co najlepsze na efekt pompy mięśniowej? Arganina czy cytrulina? Czy może combo tego?
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1031
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Siłownia

Post autor: elkacpero »

Agmatyna, choć ciężko ją w poldonie połapać przez poyebane przepisy antydopingowe.
sven22
Posty: 1172
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: Siłownia

Post autor: sven22 »

A może sól? ;)
ODPOWIEDZ