Rowery

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

ksiazenieporzadek

Re: Rowery

Post autor: ksiazenieporzadek »

ja nie jeżdżę
lygrys pisze: 15 paź 2020, 11:09 p.s. można by było dodać ankietę czy jeździcie w kasku czy bez.
może założysz temat krzychu o kaskach rowerowych? żeby nie mieszało się z rowerami, bo to dwie inne kwestie
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10008
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Rowery

Post autor: lygrys »

Nie chce mi się.

Lubię oglądać jak ktoś robi tricki na BMXie

CHAD KERLEY - HARO BMX 2018
Spoiler
to mnie relaksuje.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1089
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Rowery

Post autor: Drmz »

Lepiej pooglądaj filmy mountain bikerów. Też są fajne tricki, a do tego często kozackie widoki i niezła muzyka przy okazji.
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: Rowery

Post autor: PeterStillNinety's »

Jak przechowujecie rowery w piwnicy ? Czy podwieszanie ich do góry tak że przednie koło jest z przodu u góry nie powoduje uszkodzeń >?
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1061
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Od lat stoi normalnie na paletach, bo czasami trochę zalewa.
MarekZBE
Posty: 15
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:54

Re: Rowery

Post autor: MarekZBE »

PeterStillNinety's pisze: 28 paź 2020, 13:07 Jak przechowujecie rowery w piwnicy ? Czy podwieszanie ich do góry tak że przednie koło jest z przodu u góry nie powoduje uszkodzeń >?
Nic się nie stanie, jedyne czego nie powinno się robić to odwracać do góry nogami rowerów z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi.
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: Rowery

Post autor: PeterStillNinety's »

Dzięki za info A co się wtedy dzieje z hydraulicznymi tarczowymi jak tak zrobisz ?
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
MarekZBE
Posty: 15
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:54

Re: Rowery

Post autor: MarekZBE »

Nie muszą, ale mogą się zapowietrzyć.
Kerston
Posty: 51
Rejestracja: 04 maja 2019, 15:07

Re: Rowery

Post autor: Kerston »

Czy mógłby ktoś polecić jakiś dobry trenazer dla amatora, żeby sobie w domu trochę pojeździć?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4464
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Rowery

Post autor: kr0pka »

Też się rozglądam za trenażerem. Zastanawiam się ile najmniej trzeba wydać, żeby podpiąć go pod piastę i żeby śmigał na apkach typu zwift. Kumpela mi poleciła Direto XR ale to 4k :(. Obawiam się, że wszystkie ceny będą teraz zawyżone z uwagi na sytuacje siłowniowo-pogodową.
nic na potem
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 699
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Rowery

Post autor: checollada »

Ja mam trenażer tacx flow smart, cena nowego ok 1500 zł, udało mi się na początku roku na olx znaleźć za 800 zł. IMO spełnia swoją role, ale nigdy nie miałem żadnego innego, wiec ciężko porównać. Na pewno w porównaniu z tymi za 4k wymięka:D
Tylko jak mieszkasz w bloku, to trzeba kupić takie podkładki na podłogę do tłumienia drgań, bo inaczej czuć w całym mieszkaniu i u sąsiadów pewnie tez. No i jak podkręcasz tępo, to potrafi być głośny.

Normalnie działa ze zwiftem i innymi popularnymi platformami, można śmigać flamandzkie klasyki. Ogólnie ekspertem nie jestem, ale dla mnie laika i amatora do zajebiscie symuluje podjazdy i tak tak dalej, potrafi dać w kość na maksa. Ja normalnie okna otwarte w pokoju podczas kręcenia, a i tak kałuża potu na ziemi. Albo to przez to, ze jestem grubasem.

Z minusów jak kręcisz długo i intensywnie, to czuć w pokoju jakby paloną gumą od tarcia opony.
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4464
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Rowery

Post autor: kr0pka »

Ale to jest właśnie opcja bez odpinania tylnego koła. Wiadomo, że jest głośniejsza i przydaje się szosa do jazdy na takim. Przy moim trekingu i stosunkowo grubej oponie z wypustkami to średnie rozwiązanie.
nic na potem
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Rowery

Post autor: fromage »

na roadbike jezdzicie czy mtb bo trainery i swifty to juz kolarzowka bardziej temat, jakie modele pochwalcie sie ja na specku allez i bardzo spoko jak na entry level wedlug mnie
tez myslalem o zakupie wlasnie tego tacx ale tez slyszalem wlasnie ze glosnie moze byc a inna (tansza) opcja to rollersy ale trzeba sie nauczyc i ze mozna sie wyjebac i ciagle musisz trzymac rownowage a tak na trainerze to jedziesz se na easy mozna np. ksiazke poczytac albo na forumku postowac lub w csa grac, to mialem taka ideje zeby w castoramie czy tam w obi kupic materialy i "gdzwignie" taka zbydowac zeby trzymala rower i wtedy easy jak na trainerze zeby wolne rece i wtedy juz multitasking i jezdzisz cala noc i jakis maraton serialow
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Rowery

Post autor: KILLIE »

rower mtb 29", cos do 2.5 max 3k? 191cm ~100kg here, przejrzalem te decathlonowskie ale nie wiem co myslec, cube, kross wydaja sie lepszymi markami, na czym lata slizgawker?

nowki czy uzywki?
hwjsk
Posty: 4823
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 4:22 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Rowery

Post autor: KILLIE »

Wiesz, chce sie przerzucić na mtb, zeby miec większe bezpieczenstwo i komfort jazdy. Mam w garażu zajebista szosówkę ale pare razy wybralem sie nia w trase i musialem dzwonić po ziomka bo przebilem opony. Nie zamierzam zapierdalac nigdzie po gorskich trasach, robic żadnych wyskokow ani hardkorowych zjazdow w lesie tylko posmigac nim dookola miasta, gdzies przez las czy po asfalcie :razz:
hwjsk
Posty: 4823
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 4:22 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Rowery

Post autor: KILLIE »

No spoko a jak tam sprawa z amorami?
Warto mieć ten pod dupą?
Przeglądałem te rowery decathlonowskie i na moje amatorskie oko wygladaja fajnie w cenie ~2800. Nie powiem nic wiecej bo sie nie znam na jakosci amorow, przerzutek. Nie wiem czy jakosciowo odstaja od tych lepszych marek cube czy kross.
MalinowyJogurt

Re: Rowery

Post autor: MalinowyJogurt »

@KILLIE Ja mam rower Kross Hexagon 5.0 taki o za 2000 zł kupiony tylko wersja 2020 https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/ ... y-matowy-2

Typowy tani basic rower. Dojeżdżałem nim asfaltowymi ulicami i brukowaną ścieżką do pracy codziennie jak jeszcze nie byłem na home office. Po pracy jeździłem po parkach i po lesie i jest gitara. Jak nie jesteś jakimś zajawkowiczem to taki rower wystarczy. Te 29" fajna sprawa, ja sobie wymieniłem w zeszłym miesiącu tylko opony na takie https://www.centrumrowerowe.pl/opona-co ... ii-pd3446/ żeby mieć mniejszy opór jeżdżąc po asfalcie i już w ogóle jest petarda.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: Rowery

Post autor: KILLIE »

A jak celujecie z rozmiarem ramy? Jestem pomiedzy 21" a 23", tego drugiego rozmiaru jest zdecydowanie mniej, mam obawy, że na 21", bedzie mi niewygodnie
ODPOWIEDZ