Premier League - liga angielska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Arsenal
54
17%
Aston Villa
16
5%
Bournemouth
3
1%
Brentford
2
1%
Brighton & Hove Albion
16
5%
Burnley
2
1%
Chelsea
26
8%
Crystal Palace
0
Brak głosów
Everton
1
0%
Fulham
1
0%
Liverpool
44
14%
Luton Town
3
1%
Manchester City
53
17%
Manchester United
34
11%
Newcastle United
39
12%
Nottingham Forest
3
1%
Sheffield United
2
1%
Tottenham Hotspur
17
5%
West Ham United
3
1%
Wolverhampton Wanderers
1
0%
 
Liczba głosów: 320

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

Włoskie media (Dziennikarz RAI Ciro Venerato dla radia Kiss Kiss) rzucił, że po zwolnieniu Franka Lamparda Chelsea starała się o powrót... Sarriego. Za była bardzo Marina która "walczyła" o ten powrót, jednak Roman powiedział nie.
Sam Sarri był na tak.

czujecie ten kurwa ból dupska [o ile to prawda]????
Obrazek
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: szpilman »

nie przeżyłbym tego
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9694
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

ja też nie, jeśli to prawda to pierwsza rysa na wizerunku Mariny
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

Obrazek

Poszedł mail dziś
Obrazek
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9069
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: genocidegeneral »

Psychiatra: Mesut De Piątek nie istnieje, nie może cię skrzywdzić
Spoiler
Obrazek
Liam Delap, syn wariata od rzutów z autu, aktualny lider tabeli strzelców PL2.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2021, 19:43 przez genocidegeneral, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: ebismolarek »

Syn wariata od rzutów z autu :D
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9069
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: genocidegeneral »

nie mam pojęcia dlaczego tak napisałem, nawet jakąś kompilację tych zagrań obejrzałem przed chwilą :lol: poprawione
Obrazek
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Sklejam jedenastkę (+ ławkę) dekady Premier League. W sumie już wszystko wiem ale każdy z grajków ma mieć swój moment/sezon, z którego go zapamiętamy.

No i problem jest z
Azpilicuetą @Cz4rny1337 ?
i Zabaletą

Dla reszty w sumie wszystko się samo nasuwa.

Ktoś coś?

Jedenastki swoje też dawajcie.
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: czardi »

Terry z Kompanym na środku obrony, reszta wjbn
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

no Azpilicueta piekny jest, zawsze równy, nawet jak ma gorszy mecz to nie jest fatalny, pracowity, moze moim zdaniem ciut malo widoczny jak na kapitana, ale no kozak gracz za maly hajsik

ceniony praktycznie przez kazdego trenera Chelsea - a przeciez bylo ich wielu, wiele pomyslow taktycznych etc, wszechstronny [bo gral juz w calym bloku obrony], jak strzela to wazne bramki kiedy druzyna ma ciezary

nie na darmo kiedys Jose powiedzial, ze chcialby druzyne 11 Azpilicuetow
Obrazek
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Ale jakiś szczególny moment z nim pamiętasz? Coś jak „Aguerooooooooooo” lub pościg Kane za Lukaku o Złoty But, albo nie wiem, sezon 17/18 De Gei?

Z tym Terrym to mieszane uczucia bo pod koniec 2016 wypadł z gry, choć z drugiej strony to wciąż daje 5 lat grania na topie. I teraz pytanie czy ocenić to wyżej niż 2 kozackie sezony Van Dijka (w tym jeden kosmiczny) i dobrą grę w Soton. Innych kandydatur w zasadzie nie ma.

Ps. Nie widziałem żadnej jedenastki dekady z Terrym, za to kilka z Van Dijkiem, ale nie sugeruje się jakoś turbo bo niektórzy i TAA już tam wciskają więc wiadomo, że głąby.

Ps2. Drużyna sezonu Terry raz, Van Dijk dwa. O dziwo dwa razy też Vertonghen, który przez myśl mi też przeszedł.

Dobra, czas spytać oficjalnie. KTO PARTNEREM DO PARY Z KOMPANYM?
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

a dobra nie doczytalem xD, myslalem ze se ogolnie zlepiasz 11

mozesz przypisac mu kazdy wazny moment dla Chelsea bo byla gdzies statystyka, ze w 5 sezonow na 152 mecze premier league opuscil tylko 2 xD

w sumie nie wiem, nie umiem wskazac takiego jedneog momentu czy sezonu - on po prosut od przyjscia jest niezwykle rowny i gra na wysokim poziomie - zolnierz idealny
Obrazek
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: czardi »

Byłem na 100% przekonany, że będziesz chciał wrzucić Van Dijka, dlatego od razu wyskoczyłem ze swoją parą obrońców. Poczciwy Holender z Celticu z 10. lat poprzedniej dekady spędził tylko 5.5 w Premier League z czego 2.5 w Southampton, dlatego wolę legendarnego Terry'ego i jego 6.5 roku w Chelsea Londyn. No i z momentów, wygrał 3x więcej niejednolubdwumeczowych tytułów w tej dekadzie.

No ale ja wyczulony na longevity, wciskanie ludzi do zestawień po kilku sezonach i robienie z Mbappe boga futbolu.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

No właśnie nie do końca chciałem, ten Van Dijk też lekko mi śmierdzi, tylko poza Kompanym trudno było mi znaleźć jasną kandydaturę, bo Terry kojarzy mi się raczej z jeszcze wcześniejszą dekadą i generalnie chyba nie tylko mi, bo jest we wszelakich zestawieniach notorycznie pomijany.

Np. Sureza raczej nie będzie bo w takim zestawieniu moim zdaniem też powinien być ktoś kto dłużej egzystuje na określonym poziomie niż gość, który rozjebał 1 czy 2 sezony. To raczej miejsce dla Aguerów, Hazardów i Silvów niż Suarezów i Bale’ów.

@czardi Sprawdziłem jeszcze mecze i wychodzi, że w tej dekadzie rozegrali oni podobną liczbę spotkań. Van Dijk niespełna 160, Terry ma na liczniku 185 ale odchodzi mu z pół sezonu 10/11, więc te lata spędzone w PL przez Terry’ego wcale jakoś mocno na niekorzyść Van Dijka nie wpływają, tym bardziej, że dla Anglika to faza schyłkowa a dla Holender to progres, którego primem był absurdalnie dobry sezon 18/19.

Dokładnie to:

Mecze: Terry 167 spotkań w ubiegłej dekadzie PL, Van Dijk 162
Tytuły mistrzowskie: Terry- 2 ale ten z 2016/2017 to zaledwie 9 spotkań w sezonie, Van Dijk- 1
Drużyna sezonu: Terry- 1 (14/15), Van Dijk- 2 (18/19 i 19/20)

+ Van Dijk piłkarz sezonu 18/19 i drugi piłkarz na świecie (choć to drugie bardziej za LM i raczej jako ciekawostka)
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: czardi »

No i masz mnie, przekonałeś do tego Van Dijka, ale jak to świadczy o lidze, że do 11stki dekady wrzuca się ziomka, co na najwyższym poziomie w topowej drużynie pograł 3 lata.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

No szczerze mówiąc ta 11 z PL dość mało ekskluzywna, szczególnie w defensywie. Takie La Liga z ostatnich 10 lat zjada ją dupą i nawet specjalnie tego rozpisywać nie trzeba, bo moja Jedenastka Dekady, jeśli chodzi o wszystkie rozgrywki, to 9 grajków z dłuższym okresem w Hiszpanii.

Dobra byczki, kminimy nad PO:

Zabaleta
Ivanovic
Walker

Ten ostatni tak tylko podrzucony bo to chujowy piłkarz i debil do tego.

Między Pablo i Bronkiem jednak ostra rywalizacja.

@@Cz4rny1337
Jak tego drugiego wspominasz?

Zestarzał się brzydko ale długo był topem, niezależnie czy jako CB czy RB.
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: czardi »



:lol:
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Dobra. Jedenastka Dekady sklejona:

https://futbolowarebelia.com/2021/03/08 ... er-league/

Sprawdzać i narzekać.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

kurcze kurcze, akat athletic zrobil artykul pt "The nine roles Azpilicueta has played for Chelsea" i mialem Ci dac i zapomnialem

Nie mam wykupionego, wiec daje fragment i link:

https://theathletic.com/2427566/2021/03 ... ed-article
Over the past five years, the rise and fall of Chelsea defenders has largely depended upon changes of manager and changes of system. Among all this upheaval, one man has invariably kept his place. Club captain Cesar Azpilicueta has demonstrated tremendous versatility since joining the club in 2012. Now into his ninth season at the club, it’s arguable that he’s now played nine separate roles. RB & CB - Sarri, RM - Di Matteo, LB - Mourinho, RCB, half back & LWB - Conte, RWB - Lampard, overlapping right centre back - Tuchel. Azpilicueta has a contract until the end of next season, which will be his 10th at Stamford Bridge. In days gone by, players were rewarded with a testimonial to mark their decade at a club. For Azpilicueta, a more fitting tribute would be a 10th different role to mark his 10th season. Whether it’s as a false nine, as an inverted winger from the left or as an emergency goalkeeper, Azpilicueta’s track record suggests he’d be up to the challenge.
Obrazek
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

No luz, i tak nie mógłbym aż tak się rozpisać ale jeszcze większe uznanie dla sympatycznego Hiszpana.
ODPOWIEDZ