Premier League - liga angielska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Arsenal
54
17%
Aston Villa
16
5%
Bournemouth
3
1%
Brentford
2
1%
Brighton & Hove Albion
16
5%
Burnley
2
1%
Chelsea
26
8%
Crystal Palace
0
Brak głosów
Everton
1
0%
Fulham
1
0%
Liverpool
44
14%
Luton Town
3
1%
Manchester City
53
17%
Manchester United
34
11%
Newcastle United
39
12%
Nottingham Forest
3
1%
Sheffield United
2
1%
Tottenham Hotspur
17
5%
West Ham United
3
1%
Wolverhampton Wanderers
1
0%
 
Liczba głosów: 320

Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: 40 minut easy »

Cz4rny1337 pisze: 23 lip 2020, 8:27 zostawila go dziewczyna
o, tego nie wiedziałem. w takim razie powinien otrzymać jeszcze przynajmniej sezon na odbudowę psychiki
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

dlatego byly kropki przed tym, a potem wytlumaczenie, ze psycha siada, ponadto nigdzie nie pisalem, ze powinien dostac sezon na odbudowe

widocznie siedzi mu to gdzies w bani bo od tamtego czasu jest widoczny spadek formy
Obrazek
2ps__
Posty: 2758
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: 2ps__ »

Cz4rny1337 pisze: 23 lip 2020, 8:27
nie wiem na ile te modele dla bramkarzy biora pod uwage gole z cyklu "ożeszkurwa", bo gdzies mi mignelo wczoraj, ze Liveprool w pierwszej połowie miał xG na poziomie 0,20, a mimo to było 3:0, co oznacza, że Kepa jest chujowy, no ale jak sie ogladalo mecz, to moze przy bramce Wijnalduma mogl cos wyciagnac.
eeech, ale mnie denerwuje takie pierdolenie typu "kepa nie mial szans, no moze przy bramce wijnalduma EWENTUALNIE", komentatorzy c+ to samo, zawsze biedny kepa dostal strzal nie do obrony no co mial zrobic xd przeciez o to wlasnie chodzi zeby wyciagac te strzaly ktore sa nie do obrony i jest przynajmniej kilku wariatow, ktorzy wyciagneliby [albo chociaz kurwa podjeli probe, a nie stali jak kolek jebany, albo cofali rece xd] 5 albo 4 z wczorajszych strzalow, ktore zakonczyly sie golem :c e: tymczasem ten huj zlamany nie wyciaga nawet tego co powinien, nie mowiac juz o jakis super kurwa interwencjach, do tego dochodzi totalny kurwa daun w wyprowadzaniu pilki, przeciez on aktualnie nie gra nogami lepiej niz taki willy caballero

no tragedia to jest kurwa przeciez ja sie pewniej czulem jak na bramce stal pierdolony hilario a cudicini i cech byli rozjebani
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

no ale wlasnie xG na poziomie 0,2 pokazuje, ze to byly strzaly z pozycji nie do obrony
Obrazek
2ps__
Posty: 2758
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: 2ps__ »

czyli uwazasz ze gdyby tam stal nwm np kolezka co stal akurat po drugiej stronie boja, albo petr cech to te trzy strzaly niechybnie zakonczyly by sie golami?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4391
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Piters »

A czy xG 0,2 nie pokazuje w tym wypadku, że to były strzały z pozycji z których zazwyczaj nie padają bramki, a tutaj wpadły? Czy źle to rozumiem?
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9748
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

Czarny oczywiście ma rację, że łatwiej się pokazać w zespole, który dopuszcza 30 strzałów na mecz niż gdy masz tylko kilka. Ale właśnie to wyróżnia światowej klasy bramkarzy, że na te kilka są przygotowani i wybronią nawet w sytuacji nie do obrony. A umówmy się, że wczoraj było kilka do obrony, ten Keity [podobna sytuacja jak z Zahą ostatnio] to niezła bomba, ale jak spojrzysz w powtórkę to nie idzie w samo okno tylko bliżej środka, czyli wychodzi brak wzrostu. No ten ostatni to tak jak mówisz 'miękkie nadgarstki'. No i jednak inaczej wygląda jak bramkarz próbuje interweniować a nie stoi i pokazuje 'no nie było szans'.

Mam nadzieję, że w ostatnich dwóch meczach zagra Caballero, też się czuje spokojniejszy z nim, chociaż wiem że wcale to nie jest wybitny bramkarz. Gorzej co dalej, bo właśnie kto takiego Kepe może wziąć? Chyba tylko wypożyczenie wchodzi w grę: Valencia będzie szukać, Betis nie ma dobrego bramkarza, może Milan jak odejdzie Donarumma do PSG?, a tak to ciężko go będzie gdzieś wsadzić imo.

E:
Ten screen to jakoś z początku sezonu chyba, bo nie ma Llorisa, Fabiana a jest Heaton, który większość meczów był kontuzjowany.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

2ps__ pisze: 23 lip 2020, 11:24 czyli uwazasz ze gdyby tam stal nwm np kolezka co stal akurat po drugiej stronie boja, albo petr cech to te trzy strzaly niechybnie zakonczyly by sie golami?
nie no, imo Kepa jest chujowy i brakuje mu wlasnie tych interwencji o ktorych mozna mowic "jak on to wyjal" bo w tym sezonie moze ostatnie szturchniecie palcami w meczu z crystal palace za takie mozna uwazac. Nie widac u niego tez parad przy strzalach z dystansu, bardziej widac jakos w strzalach z bliska gdy liczy sie refleks [jesli juz broni cos co mozna okreslic wow]
Tylko te przemyslenia mi przyszly do glowy bo ktos zrobil na twitterze kompilacje Kepy z sezonu 18/19 majaca udowodnic, ze wtedy tez byl chujowy, no i damn co ktoras bramka to kurwa benger, kozackie mocne strzaly w okna, strzaly z dystansu etc etc xD


A czy xG 0,2 nie pokazuje w tym wypadku, że to były strzały z pozycji z których zazwyczaj nie padają bramki, a tutaj wpadły? Czy źle to rozumiem?
no dobrze rozumiesz, i to oznacz aze strzaly byly z cyklu tych "łożeszkurwa", które normalnie leca gdzies w trybuny no i moze tez oznaczac ze to farfocle bramkarza, ze wg. danego modelu wiekszosc bramkarzy strzaly z tego miejsca powinna wyciagnac

O to jest chyba sensowniejsza statystyka czyli strzały celne przy założeniu uśrednionego bramkarza:

Obrazek

No i nic go nie ratuje, najgorszy w lidze.


O:
Obrazek


iii statystyki z maja dajace ciut szerszy kontekst:

Obrazek

tylko jak widać, co model to inne wyniki, bo Alisson tu wygląda o wiele lepiej niż w grafie wyżej. Chyba, ze od maja sie nazbieralo
Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4391
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Piters »

Ja o Kepie się nie chce wypowiadać bo nie bardzo widziałem jak gra, ale z xG no to tak, nie skumałem że mówisz o tej drugiej możliwości czyli strzałach kozackich :D
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11739
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: FLoo »

12 września start
23 maja meta
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

No elo
Spoiler
Obrazek
Wspaniała to była końcówka sezonu nie zapomnę jej nigdy
Obrazek
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9748
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

Bez Hazarda, bez transferów, stawiając na młodych, przed sezonem Top4 i finał pucharu brałbym z pocałowaniem ręki. Wielka praca Lamparda i oby zakończona już pierwszym trofeum w sobotę.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Sidd »

Bardzo ciekawy sezon, wiadomo obrona City przegrała mistrza, ale nagrody dla Kevina (20 asyst, przypominam) czy Edka mogą cieszyć
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4391
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Piters »

Dla mnie jako kibica Arsenalu sezon do zapomnienia. Mam nadzieje, że kupią kogoś i ogarną ten syf, ale czarno to widzę
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
zarkens
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2019, 12:34

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: zarkens »

zakładając że Chelsea wygrywa fa cup to kto bierze to miejsce w le? Wilki czy jak to jest?
kocur
Posty: 1066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: kocur »

Wilki ofc
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9748
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

Leighton Baines zakończył karierę. Swego czasu top lewych obrońców i chyba był blisko tego United, ale i tak spoko został se legendą Evertonu.
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Kto wie czy to nie najlepszy angielski piłkarz, który nigdy nie zagrał w LM.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

Sam nie wierzyłem w taki wynik Franka i dzieciaków, co prawda wszyscy wokół grali chujowo, problemy w obronie, ale kto o tym będzie pamiętał jak dorzuci do top4 jeszcze puchar.
Obrazek
yaneq
Posty: 3538
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: yaneq »

Koniec końców sezon Franka na plus, dodatkowo w końcu na papierze te transfery wyglądają na przemyślane i mam nadzieję że za nami już czas ściągania do klubu takich tuzów futbolu jak Zappacosta, Bakayoko, Drinkwater czy Batshuayi, których teraz komukolwiek ciężko wcisnąć. Czekam na transfery w defensywie.
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
ODPOWIEDZ