Premier League - liga angielska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Arsenal
54
17%
Aston Villa
16
5%
Bournemouth
3
1%
Brentford
2
1%
Brighton & Hove Albion
16
5%
Burnley
2
1%
Chelsea
26
8%
Crystal Palace
0
Brak głosów
Everton
1
0%
Fulham
1
0%
Liverpool
44
14%
Luton Town
3
1%
Manchester City
53
17%
Manchester United
34
11%
Newcastle United
39
12%
Nottingham Forest
3
1%
Sheffield United
2
1%
Tottenham Hotspur
17
5%
West Ham United
3
1%
Wolverhampton Wanderers
1
0%
 
Liczba głosów: 320

Awatar użytkownika
imo
Posty: 2020
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: imo »

Marnie się ogląda Liverpool po przerwie, szkoda szansy na rekordowy sezon, ale jak widać są już na wczasach.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9756
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

Jeszcze się okaże, że ten super hiper sezon będzie gorszy punktowo od poprzedniego, 4 punkty do wyrównania.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

super jest ten sezonik koncowka bo chelsea jest kurwa marna i co chwile mam do ogladania jakis mecz istotny z punktu widzenia CFC, gra se Arsneal z Liverpoolem czy Tottenham a ja ogladam burnley z wolves i chuj

btw wielki chris wood, szczegolnie jak zmarnowal glowke do pustej bramki
Obrazek
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5691
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: joey »

Leeds z awansem już oficjalnie :bowdown:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Sidd »

Leeeeeds :bowdown:
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1262
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: gambler »

I jeszcze West Ham zostanie, pięknie :bowdown:
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11742
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: FLoo »

Witam

Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: instinkt »

Watford niech wypierdala

a z 2 ligi dawać Nottingham i Brentford
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Bakan »

Kolejny artykuł w moim cyklu „Wykop z piątki”. Tym razem historia „mojego” Liverpoolu, napisana przez 5 menedżerów, zanim na Anfield pojawił się Klopp.

https://futbolowarebelia.com/2020/07/17 ... sie-klopp/
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Sidd »

Leeds mistrzem Championship, jak widać nikt nie chce awansować bezpośrednio, Brentford też nie
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9756
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

A szkoda, West Brom już jest nudny i wolałbym kogoś świeżego. I chuj z Grosickim, pewnie nawet jak awansują to dużo nie pogra, skoro teraz nie jest pewniakiem. Ale Leeds propsy, Clichy pewny plac, także spoko.

A z baraży pewnie Fulham znowu :/
svlv96
Posty: 1449
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: svlv96 »

Leeds mega jaranko, że będą znowu w Pl choć na ten moment na papierze skład na spadek, ale może będzie jak z sheffield.
No i liczę na wielkie United i wjazd do czwórki, choć jadą już na oparach Pogby i Bruna
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Sidd »

instinkt pisze: 18 lip 2020, 0:35 Watford niech wypierdala

a z 2 ligi dawać Nottingham i Brentford
Na razie wypierdolony Pearson, na dwa mecze do końca. Polska szkoła :bowdown:
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9756
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »

Pojebani, życzyłem Pearsonowi utrzymania, bo robił dobrą robotę tam, a tak to niech już ta Aston Villa jakoś to zrobi, nie wiem. Pewnie nie dadzą rady i znów Watford będzie miał 4 trenerów w następnym sezonie.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4268
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: gogi »

współczynnik xG (expected goals) w dzisiejszym meczu:

Liverpool (1.32) 5-3 (2.57) Chelsea

ciekawe kto na stoperze w przyszłym sezonie
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11742
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: FLoo »

Havertz
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7693
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: ebismolarek »

Havertz na brame
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9756
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: potter »



Porównanie ostatniego sezonu Kepy w Bilbao i obecnego bramkarza tego klubu w minionym sezonie. Jak można było dać 70 czy ile mln za takiego bramkarza? Ja wiem, że w Chelsea obrona chujowa, ale paradoksalnie xGa nie było takie wysokie jeszcze przed pandemią, nie sprawdzałem teraz, ale co jak bramkarz broni co drugi strzał tylko. A gościu podpisał kontrakt na 7 kurwa lat :D Mam nadzieję, że przyjdzie kto inny, już chyba nawet niech będzie z Turcji XD Oblak się teraz przewija, nie wierzę w to, już prędzej ten Areola, bo przecież za Słoweńca to trzeba wyjebać ponad 100 mln, a jeszcze dużo innych dziur do załatania.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: Cz4rny1337 »

no co, to byl panic buy ewidentny, byl na niego hajp, trzeba bylo dac klauzule, 7 lat bo wtedy koszt roczny sporo maleje [10mln rocznie + kontrakt zamiast 14 mln + kontrakt]

kurwa no nie mial zlego wejscia. mnie tez irytuje troche statystyka dla bramkarzy, bo:

Jak spojrzeć na PL to u szczytu są bramkarze klubów mniejszych, grających defensywny futbol, jest Guaita, jest Henderson, wszyscy chwala Nicka Popea [mimo, ze jest przedostatni w statystyce goli uratowanych w sensie roznica miedzy xG a liczba wpuszczonych], dobre staty kreci Dubravka, Foster, Ryan, Schmeichel

wszystkich laczy jedno [z wyjatkiem Schmeichela], ze graja w klubach slabszych, nastawionych raczej na gre defensywna, z paradoksalnie... slabsza obrona.

No bo jak o tym pomyslec, to jakość strzałów [w teorii xG to uwzglednia, wiec moze moj wywod to belkot] i jakość okazji z ktorymi mierzy sie Kepa sa wyzsze, bo te gorsze przesiewa i skutecznie ogranicza dobrze grajaca obrona [chyba, ze akurat odjebia tak, ze sa winni bramki], a taki Guaita czy inny Dubravka skacze cale mecze, bo maja po 30 strzalow celnych na bramke, totez wyglada to lepiej.

Dodatkowo juz podczas zakupu przeciez byly glosy, ze Kepa nigdy nie mial wybitnej statystyki bramki strzelone - xG, wtedy klub byl nakrecony na wizje Sarriego i sciagnal bramkarza dobrze grajacego nogami. No i po przyjsciu nie wygladal zle, zaliczal naprawde dobre interwencje, nawet w tym sezonie mu sie zdarzalo.
To jest o tyle ciekawe, ze chyba nie przypominam sobie az takich szmat ktore puscil np DDG w meczu z Chelsea - on nie puszcza szmat, ale fatalnie wychodzi do wrzutek, czasami rzeczywiscie lepiej by wygladalo jakby sie chociaz rzucil w sytuacji nawet beznadziejnej i spróbował, no i ma nadgarstki z waty cukrowej i czasami mimo ze pilka ladowala mu na rekawicach to byla na tyle mocno bita ze bramka i tak padala.
Na dodatek przestal grac dobrze nogami, napewno nie rzuca juz takich pilek jak za czasów Sarriego.

Potem akcja z odmowa zejscia z boiska + banalna sprawa... zostawila go dziewczyna. No i imo psycha siada. Na dodatek brakuje mu troche wzrostu, jest kompletnie niewidoczny podczas stalych fragmentow i takie tam.

Potrzebny nowy bramkarz, taki ktory sprawdzi sie Premier League, ale Kepy bym nie skreslal, bo powrot do Hiszpanii na wypozyczenie moze mu pomóc.


Pic rel
Spoiler
Obrazek
/edit

aaaa no i jakby rozszerzajac to co mowilem wyzej:
nie wiem na ile te modele dla bramkarzy biora pod uwage gole z cyklu "ożeszkurwa", bo gdzies mi mignelo wczoraj, ze Liveprool w pierwszej połowie miał xG na poziomie 0,20, a mimo to było 3:0, co oznacza, że Kepa jest chujowy, no ale jak sie ogladalo mecz, to moze przy bramce Wijnalduma mogl cos wyciagnac.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, 9:10 przez Cz4rny1337, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
elkacpero
Posty: 1031
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:23

Re: Premier League - liga angielska

Post autor: elkacpero »

odbiegajac od tematu kepy; ciekawe czemu w powyzszym zestawieniu skysports jest 19 z 20 bramakrzy i brakuje tylko naszego polaka rodaka xd
ODPOWIEDZ