[film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4264
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

[film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: gogi »

Obrazek

nie no, plakat jest fenomenalny, a charakteryzacja polskiego Christiana Bale'a chyba najbardziej złożona w całej jego karierze

zobaczmy więc o czym to będzie
Karolina (Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy - kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa - Adama (Tomasz Karolak), bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje.

Jan (Jan Frycz) jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur (Rafał Zawierucha) - ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz (Antoni Królikowski), który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę.
chciałbym napisać o tym coś więcej ale jest 1:25 i idę spać więc olać

no dobra, jednak słówko o reżyserze będzie, bo jego opis z filmwebu czy tam wikipedii krzyczy wręcz "patrzcie jaki jestem zajebisty":
Marcin Ziębiński jest jednym z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia. Choć ma na swoim koncie zaledwie dwa filmy fabularne, jest doskonale znany w świece filmów reklamowych i teledysków. Jego małe dzieła telewizyjne wielokrotnie były nagradzane.

W 1992 roku, w wieku zaledwie 24 lat, zrealizował swój pierwszy film "Kiedy rozum śpi" (7,1 na filmwebie - dop. red.). Filmowi zarzucano, że choć sprawny technicznie jest zbyt akademicki i pozbawiony młodzieńczej siły - Ziębiński na studiach miał opinię młodego gniewnego. Reżyser odpierając zarzuty, powiedział: "Nie interesuje mnie kokietowanie widza pseudoartystycznymi wizjami." O tym, że Ziębiński jest wyśmienitym "rzemieślnikiem", a jego wizje są przekonywujące, udowodnił kręcąc w 1997 roku "Gniew" (5,9 na filmwebie - dop. red.) - film, który wywołał burzę krytyki.

Zarzucano mu epatowanie brutalnością, wulgarnym językiem. A przecież formuła tego typu filmu - mroczny thriller - wymaga takiego podejścia. Od strony realizacyjnej obraz jest bez zarzutu - rewelacyjne zdjęcia, budujące mroczną i duszną atmosferę, perfekcyjny montaż, a przede wszystkim doskonałe aktorstwo. Jest to jeden z najmroczniejszych polskich filmów.

Ziębiński zrealizował tez kilka odcinków serialu "Bank nie z tej ziemi" i nadal kręci filmy reklamowe oraz teledyski.
jeden z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia jutro obchodzi 53 urodziny, dodam jeszcze że prócz babrania się w seriale zrealizował też tak wyborne dzieła jak Dublerzy (5,1 na filmwebie) i zeszłoroczne #Jestem M. Misfit (4,1 na filmwebie)

pewna tendencja jest widoczna i z tym większym zniecierpliwieniem czekam na nowe dzieło pana Marcina, człowieka który w 2000 roku otrzymał nagrodę "Drewnianego Yacha" dla najbardziej niedocenionego klipu na IX Festiwalu Polskich Wideoklipów "Yach Film" za teledysk "Jaka ja Kayah"
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: zemsta1kadluba »

widząc tytuł poczułem zaciekawienie, widząc plakat jebnąłem facepalm, czy to już tak będzie w Polsce że robimy filmy tylko na zasadzie weź grupę x i zrób o niej skandalizujący film ale z wątkami komediowymi żeby se czasem polactwo miało do czego jebnąć śmiechem w kinie?

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
nie no ale kurwa cybermarian karolak to jest niezłe pierdolnięcie
mołpy są kozackie
ksiazenieporzadek

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: ksiazenieporzadek »

Po samym tytule myślałem ze może jakiś w miarę ciekawy film, ale potem zobaczyłem kto jest autorem tematu i zapaliła mi się lampka w głowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: manio »

Ja myślałem że to fefjk, ale chętnie to obejrze, szykuje sie super film
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: mario995 »

Ten plakat :rotfl:
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4675
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: Rupert »

Jebana rodzinka pl

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: oyche »

film ktorego boja sie banki
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4454
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: gonny_trebor »

patryk vega nienawidzi go
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: vego »

ja pierdole jak parsknalem na glos przy karolaku i jego charakteryzacji :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4378
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: Piters »

Czuje, ze jak podejdziesz jak do jakiejs parodii i dla beki to to bedzie zajebiste, ta nazwa, ten plakat i jeszcze Karolak :lol:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: Chojny »

wait, to to nie będzie film vegi? :shock:
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: zemsta1kadluba »

jedno jest pewne- obejrzę ten film z czacikiem
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: alis_springs »

Wreszcie jakieś nowe twarze w obsadzie
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: ebismolarek »

Rafał Zawierucha robi karierę po epizodzie u Tarantino
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1936
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: Połas »

Jest zwiastun.
Obrazek
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: alis_springs »

po po co kręcić dwugodzinne filmy, skoro w dwóch minutach zwiastuna można pokazać całą historię
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9729
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: potter »

Nie kumam fenomenu tego Królikowskiego, dlaczego on teraz musi być wszędzie? Czym on się wyróżnia jako aktor? Jeszcze się spotyka to z Wieniawą, to z Opozdą, wtf
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: BENGAL »

ktos kurwa dobrze przejzal vegasa jak cyganka czarodziejska kule i go kurwa wyprzedzil zajeczym susem z rozkmina na tania sensacje dla bezmozgow i trzeba kurwa powiedziec jasno ze to bedzie kasowy hit i kontrowersyjne gowno o ktorym sie bedzie mowic jak coming out czlonka sbmafi ale to gowno sie nie obroni bo jest jak chlop z kalafiorem na uchu co wyglada jakby jednak kurwa sie tazal po macie ale nabil go butelka dla picu
pomysl hujnia na maksa wykonanie kurwa jak widac od strony kurwa techniki jest kocur w huj profeska na kurwa poziomie uprowadzonej i filmow z lijamem nisenem wogole to jest kurwa ten sam poziom histori ktorej mi sie nie chce ogladac nawet jak ten film jego ostatni ze jest kurwa bandziorem ex komando co opierdalal sejfy bez pucy i wpadki i chce sie fbi poddac
ogolnie nazywanie jakiegos zgreda jebanego rezyserem mlodego pokolenia to trzeba powiedziec jasno wy kurwy jebane rzadowe cowyscienam kurwy ukrecily za bicz jebany ze mlodzi spierdolili zostali raperzy tylko sportowcow nawet nie ma nowych same kurwa dziady i sie ich promuje a nowych talentow nie szuka polskie piesciarstwo zawodowe przestaje istniec nie ma kto kurwa tego okretu nawet przejac i dlatego kurwa idzie na dno jak titanic
film to bedzie gowno obsrane nie obejrze tego nawet kurwa jednym okiem bo mi czasu szkoda na fabule dla ulungow jebanych co sie daly wypierdolic najpierw na kredyty a tera obskocza drugi raz wyjebke na bilety kinowe

ale zajebiste kurwa jest to ze w koncu ktos wjebal sie w przedpokoj z gruba rozkmina zeby wziac ludwika co kazdemu kurwa z zamrazali wypierdala na batmana i zrobic z niego kurwa przebieglego wladczego macho banksterki londynskiego luku z wasem niezlym
wogole takich kurwa akcji powinno byc w huj ze sie bierze aktorow kurwa znanych z jakis rol jednego kalibru do takich popierdolonych nietypowych rol zeby kurwa ludzie robili japierdole jas fasola w roli papieza bendetyka ja pierdole on dostal oscara za te wybitna kreacje filmowa bo jest takich rzeczy w huj malo w kinie jak coraz mniej dobrego erape ruch jak adam sandler kurwa w filmie o zydzie uzaleznionym od betingu co kurwa sie wplatuje w gruba gre w ktorej nowojorski lichwiarz nie wytrzymuje cisnienia i strzela jak prawiczek po 30 sekundach w pizdzie

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
ale i tak mnie wkurwiaja te same zdradzieckie mordy wszedzie mamy w huj aktorow to sie kurwy uczepily jednych bo co kurwa uklady menagery kurwa z innej sfery widac ze kurwa ta sfera nie ma sera cheedara i nie kapie im grajacym i musza brudzic rece zeby kapalo
w usa kurwa to jak jestes kozakiem to odrzucasz oferty i bierzesz raz na 5 lat zajebista role kurwa kozacka za w huj milionow robisz show ze ludziom mordy sie otwieraja a tu kurwa zapierdalaja patafiany w teatrach serialach i kurwa filmach tak ze ja nie wiem kurwa co mostowiakowa grala innego bo tyle tego napierdala i tak hujowo ze ciezko zapamietac cos innego niz jak byla mloda suka co chciala mareczka wyjebac na hajs w zemscie

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
i nie pierdolcie ze tak nie jest jakies kurwa trupy jak maryla rodowicz wala w huja kazdy ja zna ona nowych nut nie nagrywa odcina kupony ale kurwa madre glowy z za oceanu trzymaja w polsce muzyke i mowia tym kurwa komuchom dobra kurwa dawajcie cos nowego i radiowki nakurwiaja swiezym sortem i tak hujowym ale maja szanse sie tworzyc nowe talenty w jebanym kurwa swiecie zakreconego jak jelita w huj konkurencyjnego szolbizu polskiego
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2743
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: Jasek »

Bengal uwielbiam Cię
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [film][?] Banksterzy (2020?), reż. Marcin Ziębiński

Post autor: zemsta1kadluba »

ja pierdolę ten karolak jak główny łotr filmu xD

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
i bez kitu dobra analiza że ktoś wyprzedził Vegę bo aż myślałem że to film Vegi, niestety oznacza to również że Vega naprawdę kształtuje trendy filmowe w Polsce zatem pewnie vegacore będzie się rozwijał
mołpy są kozackie
ODPOWIEDZ