[serial] The Spy - Netflix

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

[serial] The Spy - Netflix

Post autor: wrubel »

Obrazek

Oparta na faktach historia Eliego Cohena, jednego z najwybitniejszych izraelskich szpiegów, który w latach 60. XX wieku infiltrował rząd Syrii.


Zajebisty, polecam
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: badi »

ja również, wykurwisty klimat, historia wręcz trudna do uwierzenia i bardzo ładnie odwzorowane lata 60
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: daveyo »

Właśnie skończyłem oglądać i również mocno polecam sprawdzić, choć nie dużo się dzieje to czas odcinkowy szybko mija. Świetna gra aktorska, genialny klimat i do tego ta intrygująca historia, która z każdym odcinkiem nabiera tempa. :twisted:
Spoiler
I czy tylko mnie tak bardzo irytował Suidani? Ten jego wyraz twarzy...choć taką postać to też sztuka wykreować więc +
onizuka
Posty: 714
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: onizuka »

Ktos powie czy to taka typowa izraelska propagadna jacy to oni piękni i dobrzy a Syria zła i okropna?
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: wrubel »

nie wiem kurwa, odpal sobie pilota i sie dowiesz
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: mlodyperkez »

wez mu wyjeb odrazu, co sie bedzie pytal
Awatar użytkownika
Shpaner
Posty: 362
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:26

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: Shpaner »

Obejrzałem wczoraj dwa odcinki i jestem zachwycony klimatem. Jak ktoś był w jakiś krajach arabskich typu Izrael czy Maroko to jeszcze bardziej jest w stanie sobie to wyobrazić.
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: redman23 »

onizuka pisze: 18 wrz 2019, 15:13 Ktos powie czy to taka typowa izraelska propagadna jacy to oni piękni i dobrzy a Syria zła i okropna?
Trochę tak, plus lekko przekoloryzowane, wiadomo, jak znaczna większość "based on a true story", ale skończyłem wczoraj oglądać i nie żałuję, lubię takie klimaty.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: FLoo »

Wielki props, jedna z lepszych pozycji w 2019 :bowdown:
Największa pizda na forum:

Mider
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: moody »

Historia cohena z bardzo duzym potencjalem, ale sam serial sredni. Strasznie duzo tu malo realnych scariuszowych uproszczen, no ale nic dziwnego skoro kilka lat postanowili upchnac w 6 odcinkow
Awatar użytkownika
vivid
Posty: 371
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:00

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: vivid »

Zajebisty serial
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: clockers »

podbijam propsy.

kapitalnie poprowadzona narracja, znakomity Cohen i kreacje drugoplanowe, piękne lokacje i scenografia. nie zachwyciły mnie zdjęcia, a w samej historii drażniła nieco naiwność żonki - trochę mało wiarygodna imo, ale cóż, może tak to wyglądało.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: Bakan »

Dziwne pytanie ale...jak z językową strawnością tego serialu? Ostatnio staram się oglądać wyłącznie w języku angielskim i o ile np. Stranger Things na luzie, o tyle Czarnobyl czy inne W Garniturach już nie (w pierwszym te wszystkie reaktory i naukowe rozkminy, w drugim prawniczy język itd.). Wszystko przejrzyste raczej czy mogę się z czymś zderzyć?
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5598
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: TdW »

Jak zacząłeś z tym językiem to myślałem, że będzie chodzić o to, że serial jest w całości po angielsku :D Ja właśnie z tego powodu przestałem to oglądać, nic mnie tak nie irytuje w filmach jak Niemcy mówiący po angielsku, Arabowie po angielsku itd. Nie jestem w stanie tego strawić, produkcja zwłaszcza mająca jakieś podłoże historyczne, osadzona w konkretnej kulturze, gdzie aktorzy nie mówią lokalnym językiem traci na klimacie i nie jestem w stanie w 100% wczuć się w taka historię.
Awatar użytkownika
LuckyLuke
Posty: 1293
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:19
Lokalizacja: Wrooclyn

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: LuckyLuke »

super sserial, również polecam
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] The Spy - Netflix

Post autor: Luxair »

Bardzo ładnie się to oglądało, mimo ewidentnych braków aktorskich SBC, Suidaniego wyglądającego jak esesman z Hansa Klossa i tego że wszyscy mówili po angielsku z marokańskim akcentem. SBC z wąsikiem w żonobijce przypominał w paru momentach Freddiego Mercurego 100 razy bardziej niż introwertyczny hacker z rozdwojeniem jaźni.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ