The Beatles czy Kraftwerk?

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Który zespół wywarł większy wpływ na ukształtowanie się współczesnej muzyki?

The Beatles
26
52%
Kraftwerk
24
48%
 
Liczba głosów: 50

Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: mario995 »

Również przyznaje. Kraftwerk jest mi nieznany, choć faktycznie jak sobie ich wbiłem, to melodie jednej nutki skądś tam kojarzyłem xD Niemniej gdyby przejść się po ulicy i pytać o Beatlesów każdy coś tam by kojarzył, nawet nazwę. W przypadku Kraftwerka stawiam, że nawet nazwa nie będzie znana większości.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: baqlashan »

mario995 pisze: 14 lip 2020, 18:22 Również przyznaje. Kraftwerk jest mi nieznany
przesłuchaj Computer World z 81, ta płyta się najmniej zestarzała i dalej idzie jej posłuchać i potupać nóżką, jest najbardziej progresywna.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Brat
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2019, 21:29

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: Brat »

mario995 pisze: 14 lip 2020, 18:22 Kraftwerk jest mi nieznany, choć faktycznie jak sobie ich wbiłem, to melodie jednej nutki skądś tam kojarzyłem


:question:
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: mario995 »

Dzięki @baqlashan za wskazówkę ;)
@Bart to nie była ta melodia/sampel, ale ładnie hula, więc dziękówa xD
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 337
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: sychy »

Tak jak pisałem 90% nowojorskich zespołów hip-hopowych samplowało kraftwerk. Ktoś tutaj pisał, że ich melodie się zestarzały. For real?
Spoiler



a z oryginalnych kompozycji Kraftwerk jest dużo zajebistych rzeczy, jedna z moich ulubionych, kawałek który ma 45 lat.

I co do różnicy, tak Beatles obecnie słucha się inaczej bo muzyka rock jest prosta - perkusja, bas, gitara, wokal. Dzisiejszy rock różni się tylko mixem i masteringiem od tego co było od początku. Natomiast muzyka elektroniczna zmieniła się o 180 stopni, a samo brzmienie muzyki popularnej to średnio od 5 - 10 lat.
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: baqlashan »

sychy pisze: 17 lip 2020, 15:51 Ktoś tutaj pisał, że ich melodie się zestarzały
nie, melodie są ok, gorzej z wykonaniem, wszystko poza computer world się tak zestarzało, że brzmi jak z ery synthu łupanego
sychy pisze: 17 lip 2020, 15:51 I co do różnicy, tak Beatles obecnie słucha się inaczej bo muzyka rock jest prosta - perkusja, bas, gitara, wokal
w sensie że ogólnie muzyka rock jest prosta? ke? krautrock, z którego zresztą wywodzi się kraftwerk, czy zeuhl, albo scena canteburry to był największy jak do tej pory romans muzyki współczesnej z awangardą, nieosiągalny dla jakichkolwiek IDMów, czy techniaw
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 337
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: The Beatles czy Kraftwerk?

Post autor: sychy »

Kolego, chodziło mi o to, że formuła muzyki rock tudzież instrumentarium niezbyt się zmieniło od 50 lat, natomiast wszelakie "IDMy" i "techniawy" wszystkie presety, sposoby produkcji czy instrumenty zmieniaja się cały czas, dlatego słuchając The Beatles masz wrażenie, że ten materiał mógłby powstać wczoraj.

Co do Krautrocka i zeuhl - nie pojmuje tego jako rock, natomiast jeśli chodzi o muzykę elektroniczną, zapraszam do posłuchania Merzbow, który był awangardą dwadzieścia lat temu, a dzisiaj już normalnym zjawiskiem na scenie.
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
ODPOWIEDZ