[gatunek] Rock/Metal

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: szpilman »

pamiętam jak katowałem kawałek Where The Night, tam był taki fajny moment od któreśj minuty z takim jebitnym przyspieszeniem, ale ogólnie teraz już mnie takie granie w ogóle nie bierze, ten album brzmi jak późny Exodus tylko, że z Petrozą na majku :lol:

Generalnie mój ulubiony album gdzie thrash doszedł do ściany napierdolu i ogólnego cieżaru to jest drugi długograj od Demiltion Hammer, no nie ma potężniejszego death thrashu imo.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

to zależy czy uznajemy scream bloody gore za death thrash

Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: szpilman »

no ale równie dobrze mogłeś tu wkleić pierwsze Possessed, bez podjazdu gościu

https://www.youtube.com/watch?v=PHyrlKKqnHM 1:31 nawet z tym nie handluj
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

no dobra, w takim razie najmocniejsza thrashowa płyta to debiut kanibali, masz tam czyste thrashowe brzmionko



pohandluj z tym jeśli zdołasz
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

No ale przenikanie się brzmienia thrashu i deathu na przełomie 80/90 to nic kontrowersyjnego, powiedziałbym wręcz, że o takim prawdziwie deathowym brzmieniu możemy mówić dopiero od czasów wybrykow całej bandy Szwedów nagrywających w Sunlight.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

no ja nie robie z tego kontrowersji, dla mnie to sprawa oczywista mordini

co do sunlight - słyszysz szwedzkie brzmienie w późniejszych amerykańskich death metalach?
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

No według mnie później już się wszystko przenikało na tyle że obecnie ciężko powiedzieć o charakterystycznym brzmieniu jakiejkolwiek sceny, to tak jak z rapem z 90's w porównaniu do obecnego. I w sumie to jest do dupy, wcześniej odpalałeś jakikolwiek death z Finlandii (chyba moja ulubiona scena) i od razu wiedziałeś skąd zespół jest, a teraz większość deathu zlewa się w całość. Dla mnie z ameryki brzmieniem zawsze wyróżniało się Autopsy, i imo większość brzmienia które charakteryzowało załóżmy Entombed to spimpowany styl ekipy Reiferta
a co do death thrashy to nie padło jeszcze to dzieło

trochę słabiej niż na mocniej blackowym inri, ale kurwa, co za napierdol :bowdown: pomyślec, że frontman, grający swego czasu także w sepulturze (przez lata mieli beef zresztą) teraz lata pod krawatem i jest wykładowcą na jakiejś tam uczelni w brazylii :lol:
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Sialala »

Piękne rzeczy wrzucacie chlopaki. Ja się trochę z innej manki wpierdole.
Co sądzicie o nsbm? Ja jakbym miał wymienić moje top10 jeżeli chodzi o BM to przypuszczam że 8/10 kapel z mojej listy miały/mają jakies powiazania lub są ściśle związane z NS wg antify :lol: :dunno:
Pewnie kontrowersyjny temat bo ludzie nadal nie potrafią oddzielić pewnych spraw ale zapraszam do dyskusji.

Na początek Necropole. Kompilacje demowek i długograj solarite mam na vinylach. Serio świetne rzeczy i polecam sprawdzić jak ktos nie zna. Gość jest odpowiedzialny też za projekt Caverne.

Serio fajne inne triumfalne brzmienie z punkowym brudem i riffami czy solowkami jakby wyjetymi z heavy metalowych kapel.

Goatmoon przedstawiac pewnie nie trzeba, pomijając beke z koncertów rudego karła to dyskografia doskonała bez jednego słabego punktu. Jeżeli jest ktoś kto jakimś cudem nie zna to polecam sprawdzac zaczynając od Stella polaris które dla mnie obok Finnish Steel storm jest highlightem Goatmoon. Vinyle dumnie stoją na półce.


Z mniej znanych Order Of The Death's Head z najlepszym moim zdaniem Soldat Inconnu ale warto sprawdzić całą dyskografie.


O legendarnych kapelach jak absurd czy grand belials key pisać nie będę bo kto się minimalnie interesuje BM ten zna.

To co ekoledzy przyznawac sie kto po kryjomu w domu sprawdza katalog darker than black i słucha nsbm.

Btw szkoda bardzo że padlo nwnprod forum bo było to najwieksze źródło wiedzy o EXTREMALNEJ muzyce gdzie aktywnie udzielali się ludzie jak Mobus, Werwolf i wiele innych postaci ze sceny i kto czytał albo forumowal tam ten wie że nie ma i nie będzie takiego miejsca w Internecie. :cry: :(
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Blazfm »

Whtn pisze: 05 cze 2020, 23:53 jeżeli można jakkolwiek zaliczyć aura noir do lekko nowszej fali thrashu to jednak oni to moi ulubieńcy, venom na sterydach brzmiał zaskakująco dobrze
No Aura jest poza jakąkolwiek konkurencją :oops:

No i dziwię się że w tej całej dyskusji o thrashu nie padło jeszcze Darkness Descends
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

....
Ostatnio zmieniony 08 cze 2020, 12:13 przez baqlashan, łącznie zmieniany 2 razy.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: vampmoney »

NWN forum padło? Szkoda
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

kurwa, napisałem odpowiedź i myślałem że się nie chce dodać bo jest jakiś bot blokujący słowa takie jak nazizm xD czy coś
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

miałem wrzucać DD ale zapomniałem

jeśli idzie o ten napierdalający thrash to jest to zdecydowanie moja ulubiona płyta, o wiele lepsza niż wszystkie slayery itd

a co do nsbm - huj wie co nim jest, dla mnie to na maxa wąski gatunek, w którym jedyne dobre zespoły to rosyjsko-norwesko-włoski massemord (mało znany zespół, prezentuje coś w stylu mardukowego norsecoru, z okresu heaven shall burn) oraz wolfnacht, uwielbiam bodaj 3 i 4 płyte wolfnachtu, (2003 i 07 jak coś) można polewać z tych na maksa przerysowanych tekstów o złych semitach i superrmacji bielszych, a kompozycje przypominają RAC wymieszany z crustem w bardzo dobrych proporcjach, melodie jak wyjęte z bathory na hammerheart, dużo tam odklejonego rock n rolla na styl amerykański, porażający kontrast między warstwą liryczną a harcerskim wydźwiękiem - no dla mnie sama koncepcja tego zespołu rozpierdala z marszu :rotfl:

wg antify to cały black metal jest naźźolski, poza dimu borgir czy ki innym gównem, więc ich zdanie mnie średnio interesuje

dla mnie absurd to zespół kultywujący neopoganizm, zero tam jakiegokolwiek NS

tak samo zero NS jest w zespołach typu grand belials key (uwielbiam ten zespół) czy KPN, one są po prostu albo antysemickie, albo walą pryncypała pod bielszą rasę, i tyle, brak tam NS, nawet takie baise ma hache nie jest ni huja nsbm, ich poglądy z tego co się orientuje to narodowy syndykalizm

idąc tropem antify to ja kiedyś wyczytałem że nawet burzum jest naźźolskie, więc o czym my w ogóle rozmawiamy xD nawet z graveland robili NS, więc bądźmy poważni - jedyna definicja nbsm jest taka - zespoły które propagują n4r0d0wy s0cj4l1zm

i to robi w huj mało SŁUCHALNYCH zespołów, większość to jakieś jednoosobowe projekty z piwnicy o których nikt nigdy nie słyszał, które właśnie chcą brzmieć jak darkthrone na panzerfaust, albo są podróbami wolfnacht

goatmoon, m8l8th - gówno z dupy wysrane
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Sialala »

Nie no kolego, o ile m8l8th to gowno i się zgadzam o tyle blaganko nie obrażaj goatmoon bo to nie przystoi. Co do reszty to się zgadzam że wg antify wszystko jest NS i latke nsbm przykleili nawet Mgle przez powiazania z Mikko :lol: czy kurwa hornie przez kontakty i split z Peste Noire :lol: Szkurwa nawet Akitsa miała/ma latke nsbm z jakiegoś powodu :dunno:



Absurd i GBK to akurat idealne przykłady nsbm gdzie nie da się powiedzieć że ktoś ich wpierdolil w szufladke. Swastyki i hailowanie na koncertach no nie oszukujmy się bo to już przesadzanie w drugą strone :lol: umówmy się że nsbm można nazwać kapele które otwarcie mówią że są naziolami bo zara się okaże że nsbm w ogóle nie ma. Dtb label jest ukierunkowany politycznie w jedną stronę i no 99% kapel tam wydających to naziole i chuj, nie da sie tego obejsc. Tak jak nie da sie obejsc tego ze Asgardsrei to Festival muzyki nsbm.

Nwnprod spadło z rowerka jakoś w październiku zeszłego roku. Yosuke zamknął forum "na chwile" bo zrobiła się afera że na never surrender fest graja naziole. Wtedy zaczęła się gowno burza wokół forum że jest pełne nazioli i yosuke niby kurwa taki never surrender a wzial i sie poddal odrazu zamknął forum w chuj.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2020, 15:03 przez Sialala, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

No to japoniec dobrze obsrał galoty :cry:
Największa beczka na szeroko pojętej scenie według mnie jest wtedy gdy okazuje się, że siostra cioteczka stryjka z Chicago jakiegoś muzyka nagrywała chórki na Honor co jasno sprawia, że zespół tegoż muzyka to naziole i antifiarskie dredziarze zaczynają swoje litanie :rotfl:
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Sialala »

Metalsucks są odpowiedzialni za wpierdalanie bogu ducha winnych kapel do szufladki nsbm. Antifa podlapuje i się zaczyna śledztwo haha skurwysyny detektywi. Przejezdzalbys przez miasteczko gdzie tego samego dnia byłby jakiś zamknięty koncert nsbm i już masz latke na czole żeś jest ochydny naziol.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

Wystarczyło przejść obok piwnicy w której szczery darl pizde urodzony białym i wychodzi na to, że gorszym naziolem byłbyś tylko jedząc w Argentynie rosół z Adim. Ewentualnie jak urodziłeś się w '88 to już do końca świata będziesz wrednym naziolem.
Ciekawy jestem reakcji tejże antify na obejrzenie fotek ze starych koncertów sepultury, sarcofago i ogólnie sceny brazylijskiej gdzie murzyni Afroamerykanie latali ze swastykami
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

nie wiem co osobiste sympatie polityczno-światopoglądowe muzyków mają do bycia przedstawicielem nurtu NSBM skoro nie przekładają się na muzykę, Varg na początku 90tych również symaptyzował z poglądami nazistowskimi, a mimo to na pierwszych burzum nie ma nawet ułamku takich treści, i z tego samego powodu GBK, KPN czy Absurd nie są żadnym NSBM, nie ma tam hejlowania, tekstów o tysiącletniej Rzeszy, nienawiści do Słowian, nawiązań do postaci adiego, czy formacji SS - dlatego to nie jest nsbm, chyba że coś przegapiłem to mnie poprawcie, po prostu nie wyznaję retoryki progresywnych że kultywowanie potęgi białej rasy i antysemityzm są równoznaczne z byciem nazistą, przecież wedle tej logiki to może być równie dobrze spoiwo z islamizmem, tylko w białą rasę wstaw wyznawców islamu :dunno: nazizm to bardzo konkretna ideologia z konkretnym programem i założeniami ideowymi, więc nazywając wszystko jak leci nsbm robimy kurwę z logiki i historii, imo

co do gbk to ich najlepszy numer to on a mule rides the swindler, taka wręcz ballada, no i tekst oczywiście groteskowy jak zawsze
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Sialala »



Pierwsza pozycja po wpisaniu absurd w yt. Cala plyta o aryjskiej krwii wielkiej germanii ktora z czarnym orlem wybije wrogow.

I ja rozumiem co chcesz powiedziec ale no bądźmy powazni. Swastyki wilcze haki death heady runy i hajlowanie na koncertach to za malo zeby nazwac kapele nsbm? Nsbm jest tylko wtedy gdy tekstowo jest czarno na bialym o hitlerze i narodowym socjalizmie? Wiadomo ze rasistowskie antysemickie gbk to nsbm tak samo jak dark fury czy der sturmer. Juz nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc.

A wrzucę przy okazji Totenlieder bo to piękna płyta i ta wersja z zeszłego roku brzmi superowo.

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

najlepszy materiał z NSBM jaki powstał:

Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
ODPOWIEDZ