Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Który uliczny album z polskiego rapu opisujący szarą polską rzeczywistość jest według Ciebie lepszy?

Slums Attack „Zwykła Codzienność” (RRX, 1997)
18
62%
Killaz Group „Prawdziwość Dla Gry” (nielegal G.R.U Escobar Records, 1999)
11
38%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Post autor: arboozrap »

Postanowiłem zrobić ankietę, w której obok siebie postawiłem dwa wielkie klasyki z ulicznego polskiego rapu lat ’90. Kultową „Zwykłą Codzienność” od Peji i Icemana oraz „Prawdziwość Dla Gry” Kaczora, Gurala i Kuka. Pierwsze wydawnictwo ukazało się oficjalnie na rynku wydawniczym i sprzedało się naprawdę dobrze w ilości 20 tysięcy egzemplarzy. Drugie wydawnictwo natomiast zostało wydane własnym sumptem w ilości 300 sztuk, a o brak wydania oficjalnego chłopaki z KG oskarżali Peję, że ten przetrzymywał ich demówkę. Te albumy są bardzo do siebie zbliżone i podobne w tematyce – na obu jest opisana szara polska rzeczywistość, to co denerwuje i to co by się chciało zmienić. Który jednak wolicie?


gomis
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2019, 21:09
Lokalizacja: 71/022

Re: Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Post autor: gomis »

Jak to się stało, że Kuka nie było już na następnych albumach?
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Post autor: arboozrap »

Nie wiem sam, jakoś tak wyszło. Kaczor komentując kiedyś tą sprawę na FB jedynie napisał, że oficjalnie zadebiutowali krążkiem już bez Kuka (mowa o "Nokaucie").
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Post autor: zemsta1kadluba »

dla mnie sama ta nuta wygrywa jeśli chodzi o opisanie szarej rzeczywistości tamtych lat i apatii młodego człowieka, takie preludium pod Kolejny Stracony Dzień
Spoiler
mołpy są kozackie
Waldek98
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Post autor: Waldek98 »

Bez wątpienia Prawdziwość Dla Gry. Wiele razy słuchałem tej kasety z przyjemnością, a klimat bitów Czarnego (?) sprawił, że chętnie się do tego materiału wracało.
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Post autor: lysy »

tak jak peja u mnie na propsie, tak nie lubię zwykłej codzienności, najsłabsza płyta od rycha i wolę już nawet debiut z poprzedniego roku. poza trudnym dzieciakiem nie ma tu do czego wracać
natomiast prawdziwość dla gry to pierdolony klasyk, jeden z moich faworytów lat dziewięćdziesiątych, do dziś pięknie to wjeżdża

swoją drogą, czemu akurat porównanie tych dwóch płyt? CNO wyszło chyba w tym samym roku, a szanse byłyby bardziej wyrównane
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Slums Attack czy Killaz Group? Ankieta!

Post autor: arboozrap »

lysy pisze: 20 sty 2020, 17:57 tak jak peja u mnie na propsie, tak nie lubię zwykłej codzienności, najsłabsza płyta od rycha i wolę już nawet debiut z poprzedniego roku. poza trudnym dzieciakiem nie ma tu do czego wracać
natomiast prawdziwość dla gry to pierdolony klasyk, jeden z moich faworytów lat dziewięćdziesiątych, do dziś pięknie to wjeżdża

swoją drogą, czemu akurat porównanie tych dwóch płyt? CNO wyszło chyba w tym samym roku, a szanse byłyby bardziej wyrównane
Tematycznie i bitowo podobne są te albumy. CNO to już inna bajka muzycznie.
ODPOWIEDZ