Ślizgery 2019 - dyskusja

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Mko21 »

Dla mnie format z 10 kawałkami jest bezsensu i nawet nie chodzi o to, że w tym roku ciężko mi tyle wybrać (chociaż tak jest), ale po prostu praktycznie co roku mam 2-3 kawałki które wbijają mi się w łeb i ewidentnie uważam za najlepsze, a nad resztą muszę pomyśleć, czasem coś tam na siłę dobrać, no w żadnym roku nie znajdę 10 sztosów na podobnym poziomie, maks 3 i szkoda, że nie mogę ich wyróżnić, ale może tylko ja tak mam.
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11507
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: SWN »

Ja mam na przykład zupełnie odwrotnie, 4-5 bangerów katowanych przez cały rok i nie potrafiłbym logicznie uzasadnić czemu np. Message miałoby być warte 1pkt, a Floyd Mayweather 5pkt albo na odwrót. W kategorii kawałka roku i tak zawsze był burdel i oprócz nielicznych wybijających się rzeczy (Level Upy, jakieś głośne dissy, przełomowe single) to się mieszało, więc będę bronił decyzji organizatorów ile się da, dajmy próbę chociaż rok :razz:
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2848
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: WHITE »

słabo Major póki co
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
edenmar
Posty: 1232
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: edenmar »

Mko21 pisze: 29 gru 2019, 22:51 Dla mnie format z 10 kawałkami jest bezsensu i nawet nie chodzi o to, że w tym roku ciężko mi tyle wybrać (chociaż tak jest), ale po prostu praktycznie co roku mam 2-3 kawałki które wbijają mi się w łeb i ewidentnie uważam za najlepsze, a nad resztą muszę pomyśleć, czasem coś tam na siłę dobrać, no w żadnym roku nie znajdę 10 sztosów na podobnym poziomie, maks 3 i szkoda, że nie mogę ich wyróżnić, ale może tylko ja tak mam.
Nawet z płyt, które uważasz za najlepsze w tym roku? Ja bym miał problem z wrzuceniem do top5 płyt, na których jest np. tylko jeden sztos, a reszta kawałków jest przeciętna. Podbijam [mention]SWN[/mention], moim zdaniem ten system jest przejrzysty i w prosty sposób umożliwia wyłonienie kawałków, które podobały się największej liczbie słuchaczy.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4387
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Piters »

Ja myślałem przez moment żeby dać np. 9 kawałków po 1 pkt i 1 za 3 pkt czy coś. Że to ten sztos co cie najbardziej rozjebał w tym roku. Ale potem pomyślałem "Jak damy jeden, to czemu nie jeszcze drugi za 2 pkt itp itd." i wtedy uznałem, że obecnie jest spoko
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
edenmar
Posty: 1232
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: edenmar »

Uważam, że jest spoko, ewentualnie można byłoby dopuścić możliwość rezygnacji z obligatoryjnego uzupełniania tej 10 w całości, tak żeby ktoś kto chce rzeczywiście wyróżnić ten jeden albo dwa kawałki, nie musiał na siłę przyznawać punktów też innym, które uważa za wyraźnie słabsze.
Awatar użytkownika
Zephyr
Posty: 687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:56
Lokalizacja: Santiago de Compostela

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Zephyr »

Trudno się nie zgodzić, pod względem muzycznym coś taki bez krwi i kości ten rok, ale za to mieliśmy piękne aferki więc takie trochę coś za coś. Drama Rafalalo-Belmondowska to absolutny diament i bankowe wydarzenie tego roku. Szkoda, że nic zbytnio dobrego od HEWRY nie wyszło pomijając kilka wyjątków. Mood Moon EP mój faworyt, choć i tak uważam, że ten album nie ma podjazdu do fenomenalnego TOP ZZ EP. Największy problem miałem przy kategorii "kawałek roku", głównie z wyborem czegoś od Pikersa, bo tak dużo od niego mocarzy wyszło, że ja pierdole, a nie chciałem głosować na więcej niż dwa tracki od jednego artysty.
Effe, perché il mio cognome è Fendi
Tony, perché vendevamo i pezzi
Sosa, perché viene dalla Colombia
Baby, perché piaccio alla tua troia
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5418
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: clockers »

wpadam tylko napisać, że brakło miejsca w moim rankingu na WCK i okoliczne projekty (czy to Knapa z Undą, czy Wpierpol, czy EP Mady, solo Ryfy), ale wyróżniam je tutaj i czekam na kolejne rzeczy od nich, bo napierdalają ten rap konsekwentnie z serducha i nie kalkulują. a poza tym zaliczają progres wciąż i wciąż. a Ryfa to w ogóle królowa wśród polskich raperek.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2019, 1:07 przez clockers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1768
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: loco »

dziwi mnie brak Shellera, który rzucił naprawdę zajebisty album, a nie jest wymieniany nawet w singlach
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2743
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Jasek »

Uż. [mention]kocur[/mention] przypomniał mi jeszcze na szczęście o Afrojaxie :oops:
Niby 5 albumów to dużo jak na ten rok, a jeden musiałem niechętnie wyjebać xd
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2793
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: mario995 »

Singiel Schellera poleciał, dzięki uż [mention]loco[/mention]
onizuka
Posty: 718
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: onizuka »

interesujące jak często pojawia się album Taco i Kaza mimo, ze opinie w ich tematach przeważały negatywne
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4387
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Piters »

Mi np. opinia o albumie Taco trochę się zmieniła z czasem. Pamiętam, że jebałem konkretnie, ale teraz uważam że spoczko płyta. Nic wybitnego, tak jak wspomniałem po prostu spoko płyta, ale że rok był słaby to u mnie w topce
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Wiewior »

Jak dla mnie to przy tak słabym roku, że miałem problem przesłuchać większość albumów w całości, a nawet jak mi się udawało to często były po prostu słabe i bez żadnego repeat value (vide Sokół), to te kilka świetnych kawałków od Kaza wystarczyło żeby wskoczył u mnie na podium. Wyżej chociażby od Widmo Pro8l3mu, która jako płyta była dobra bitowo jednak Oskar niczym mnie nie zaskoczył i jedynie Interpol wybija się ponad przeciętność.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2164
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: Wtn »

A ja bym chciał tylko żeby Kabe był w kategorii raper roku bo zdecydowanie zasłużył
ksiazenieporzadek

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: ksiazenieporzadek »

onizuka pisze:interesujące jak często pojawia się album Taco i Kaza mimo, ze opinie w ich tematach przeważały negatywne
Kaz dorobił się już sporego spierdolonego fanbejsu który spropsuje nawet jak pierdnie do mikrofonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: LWD »

trochę to niesprawiedliwe, że w plebiscycie na najlepszy zagraniczny album roku można wytypować 15 płyt, a polskich zaledwie 5. powinno być odwrotnie zważywszy na poziom tych scen.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: daveyo »

Ja uważam, że struktura głosowania powinna być taka sama dla obu plebiscytów, po prostu znaleźć jakiś środek, mniejsze zamieszanie imo.
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: DeDoK »

Ja nie wiem jakich 5 albumów w Polsce nadaje się do propsa

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

Post autor: LWD »

[mention]DeDoK[/mention] jeżeli brakuje ci do kompletu czegoś, to zawsze możesz się wspomóc moją listą:
Spoiler
ALBUM ROKU - 5 pozycji

5 pkt - schafter - audiotele
4 pkt - Bedoes i Lanek - Opowieści z Doliny Smoków
3 pkt - Malik Montana - Import/Export
2 pkt - Taco Hemingway - Pocztówka z WWA, Lato '19
1 pkt - PRO8L3M - Widmo

KAWAŁEK ROKU - 10 pozycji

1 pkt - Bedoes - 1998
1 pkt - Bedoes - VOGUE
1 pkt - Kabe - Skiety Klapki
1 pkt - PRO8L3M - Rotterdami
1 pkt - Pezet - dom
1 pkt - Mata - klubowe
1 pkt - Mata - schodki
1 pkt - OG & G - Message
1 pkt - Kaz Bałagane - Romby
1 pkt - Jan-rapowanie & NOCNY ft. Szpaku, Guzior - Wybory

RAPER ROKU - 3 pozycje

3 pkt - Belmondo
2 pkt - Mata
1 pkt - Bedoes

PRODUCENT ROKU - 3 pozycje

3 pkt - APmg
2 pkt - Lanek
1 pkt - Meek, Oh Why?

WYDARZENIE ROKU - 1 pozycja wybrana z nominacji

1 pkt - O.S.T.R x Kendrick Lamar
Zablokowany