Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
100
57%
Split
49
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 174

zuperhero
Posty: 1682
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Siłownia

Post autor: zuperhero »

Rossi pisze: 01 gru 2019, 23:57 akurat dieta low fodmap ma udowodniony pozytywny wpływ na przebieg ibs
potwierdzam, mam na to twarde hehe dowody
yaneq
Posty: 3520
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Siłownia

Post autor: yaneq »

https://www.youtube.com/watch?v=z9PsgZfc4IE robił ktoś, polecacie? czy olać to i dać na brzuch jakieś rozjazdy na kółeczku i zercher holdy?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 17:26 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Deyker
Posty: 1062
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Siłownia

Post autor: Deyker »

Pytałem w innym temacie, ale raczej bez odzewu, więc jeszcze tutaj spróbuję. Możecie polecić jakiegoś trenera personalnego we Wro? Chciałbym, żeby mi ktoś solidnie pokazał co i jak/doradził etc i poprowadził przez kilka/kilkanaście treningów + jakaś dieta. Ewentualnie gdyby ktoś miał jakieś dobre materiały od czego zacząć ma kompletny amator siłki i ogarniania jedzenia itp to też będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Shpaner
Posty: 362
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:26

Re: Siłownia

Post autor: Shpaner »

Zacznij od książki genetycy 2.0 ktoś wrzucał parę stron wczesniej linka do pdfa. Tam znajdziesz wszystko co potrzebne żeby zacząć wraz z gotowymi planami. A jak nie jesteś pewny jak wykonywać jakieś ćwiczenie to weź sobie jedną dwie lekcje z trenerem żeby ci pokazał podstawowe ćwiczenia.
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1523
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Siłownia

Post autor: insane »

jakie opinie macie o sumo deadlift?

ja wczoraj robilem pierwszy raz w ten sposob martwy i o wiele lepiej mi wchodzi od klasycznego. latwiej jest mi zachowac poprawna technike i moge podniesc wiekszy ciezar dzieki temu.
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

każdy ma inne predyspozycje, do sumo trzeba mieć dobry zakres ruchu rotacji zewnętrznej i odwodzenia w stawie biodrowym
jakaś recepta mordo tej?
yaneq
Posty: 3520
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Siłownia

Post autor: yaneq »

Pomógłby ktoś z forumka skleić jakieś push pull legs do treningu w domu (moze być nawet 5-dniowe). Ja niby coś tam wiem, jakieś ćwiczenia znam ale to było raczej w stylu dopompowania się do kalisteniki,więc z programowaniem treningu jest raczej średnio. Przytrafiły się też problemy z barkiem małe bo małe, ale już można powiedzieć że jest git - mimo wszystko wolałbym jakiś trening na dużych zakresach powtórzeń żeby to wszystko nie pierdolnęło przy pogoni za progresem ;)
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 17:25 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
yaneq
Posty: 3520
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Siłownia

Post autor: yaneq »

Sprzęt mam po prostu na miejscu u siebie. Co do overheadów to też sprawdzałem już na co mogę sobie pozowlić i ćwiczenia nie sprawiają mi problemu, choć najpewniej się czuję w wyciskaniu hantli chwytem neutralnym i landmine press. Ja po prostu chciałem się poradzić w kwestii rozplanowania PPL na 5 dni (może ktoś trenował tutaj tym sposobem i ma jakieś doświadczenie z nim związane), tak by nie przesadzić z objętością na starcie i to tyle.
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

ziomek, programowanie treningu to nie wysyłanie rakiety na Marsa
wybierasz ćwiczenia, które lubisz, robisz po 10 serii tygodniowo na partię (jak sobie to rozłożysz w tygodniu nie ma wielkiego znaczenia) i tyle
jak nie rośniesz to dorzucasz więcej serii w tygodniu
jak chcesz być silny to robisz 5x5
simple as that
jakaś recepta mordo tej?
yaneq
Posty: 3520
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Siłownia

Post autor: yaneq »

A takie zakresy powtórzeń jak 6-8 (główne ćwiczenia), 8-10, 10-12 i 12-15 (wznosy w bok, odwrotne rozpiętki) mogą zostać na początek?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 17:23 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

jak chcesz rosnąć tylko, to zakres powtórzeń nie ma znaczenia - rośnie się tak samo na 5x5 jak i 5x12, o ile robisz near muscular failure
głównym napędem hipertrofii jest liczba takich serii blisko upadku mięśniowego
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1069
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Siłownia

Post autor: trez »

Kiedyś była taka fajna stronka z krótkimi filmikami jak wykonywać ćwiczenia z hantlami na barki, klatkę itp. Pewno kojarzycie.
emdeer
Posty: 298
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: Siłownia

Post autor: emdeer »

Pewnie kanal kfd

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 17:23 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

podałeś przegląd schoenfelda z 2010 roku
ten sam koleś robił badania w m.in. 2016 i 2017 roku i doszedł do wniosku, że liczba serii jest tym parametrem, który odpowiada za hipertrofię
greg nucols zrobił metaanalizę wszystkich badań s
do 2018 i konkluzja jest taka sama, relacja między liczbą serii na partię a hipertrofią jest liniowa
jakaś recepta mordo tej?
encrenoire

Re: Siłownia

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 17:23 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Morales.
Posty: 114
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:21

Re: Siłownia

Post autor: Morales. »

Co tam sobie obecnie koledzy suplementujecie? Przez ostatnie 3 miesiące żarłem wyłącznie kreatynę i kwasy omega 3 i jakieś małe opakowanie kompleksu witamin, bo tak mi polecano. Warto coś jeszcze dorzucić do tego?
ODPOWIEDZ